Юлія Лапутіна: ветерани є важливим ресурсом держави у захисті від загроз

-

Читайте также

Лапутіна Юлія Анатоліївна, генерал-майор запасу, кандидат психологічних наук. Працювала заступником начальника Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України, заступником начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ. На її рахунку багато складних операцій з виявлення та усунення антидержавних проявів та небезпек.

Про це пише Цензор.NET.

З квітня 2014 року захищала Незалежність України в районі проведення антитерористичної операції, у вересні того ж року очолила оперативну групу СБУ.

З серпня по грудень 2020 року Юлія Анатоліївна – генеральний директор Директорату комунікації та інформаційної політики Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

У грудні 2020 року Юлія Лапутіна призначена на посаду Міністра у справах ветеранів України.

–Пані Юліє, Ви повністю реалізувались у військовій кар‘єрі, і це був важкий шлях. Я розумію, що Ваша сьогоднішня робота не про кар’єру, це – про справу! Скажіть мені, будь ласка, де було найважче у контррозвідці, чи сьогодні у Мінветі?

– Дійсно, робота в Мінветеранів – це не про кар’єру. Міністерство ветеранів не має жодної промисловості, чи інших матеріальних благ, тут є тільки люди, і я його назвала «Міністерство небайдужих сердець», так має бути! Звісно, є багато чинників, які цьому не спряють.

Коли я проходила співбесіду з керівництвом країни, мені важливо було дізнатися бачення ветеранської політики. Мене на всіх рівнях запевнили, що вона є пріоритетною ідеологічно, але потрібно зробити її пріоритетом на практиці. Я сприйняла це як завдання, розуміючи всі виклики сьогодення.

Міністерство недофінансоване – воно було створено без бюджету. Я хочу його перетворити на реальний дієвий інструмент реалізації ветеранської політики.

По-перше, ми всі єдині у захисті країни, і необхідно зробити так, щоб до ветеранів гідно ставились і держава, і суспільство.

У 2014 році був підйом патріотизму та єдності. Розумію, що суспільство не може завжди жити з болем, але ті, хто повертається з війни, залишаються з ним назавжди. Особливо це стосується родичів загиблих захисників. Місія нашої роботи полягає у тому, щоб з одного боку допомогти ветерану повернутися до мирного життя, стати активним, а з іншого – підняти шану і повагу суспільства до ветерана на найвищих щабель. Це тривалий і непростий процес, адже повагу до захисника Батьківщини потрібно виховувати змалечку.

Хоча я сьогодні не на військовій службі, а на державній, ці два види діяльності знаходяться у одному безпековому полі. Рівень національної безпеки залежить від того, наскільки правильно держава модерує ветеранську політику.

Ветерани є важливим ресурсом держави у захисті від загроз. При належному ставленні суспільства і підтримці з боку держави, ветерани можуть стати активними учасниками створення горизонтальних мереж територіальної оборони, руху опору, без їх досвіду та прикладу не обійдеться і впровадження системного підходу в сфері національно-патріотичного виховання. Людина отримує важкий досвід і загострене відчуття справедливості, а в мирному житті, на жаль, існує «інерція радянських собезів», де займаються папірцями, а не людьми. З ветеранами потрібно комунікувати, розуміючи, що ти спілкуєшся з захисником, і тут рівень громадянської свідомості ще дуже низький.

– Скажіть будь ласка, які Ви маєте конкретні цілі по втіленню ветеранської політики у реальне життя?

– Якщо глобально, то зробити так, щоб державна політика у справах ветеранів була не декларацією, а конкретним напрямом політики – з інструментами реалізації та системно побудованою інфраструктурою.

Серед конкретних справ, реалізацією яких ми вже почали займатися, є амбітний проєкт зі створення багатофункціонального реабілітаційного комплексу з надсучасними технологіями і обладнанням. У ньому будуть і медична, і психореабілітаційна, і ідеологічна складові, також розвиток ветерана. Проєкт дуже вартісний, тому потрібно залучити іноземні інвестиції. Ми з командою активно працюємо над тим, щоб система надання послуг та забезпечення соціальних гарантій ветеранів, стала більш спроможною.

Ще один важливий напрям роботи – перехід із військової кар’єри на цивільну, перенавчання, розвиток власної справи. До цього питання хочу віднести створення Українського ветеранського Фонду, як державної установи. Всі формальні та нормативно-правові аспекти наша команда вже виконала, і з нового року Фонд запрацює вже в практичній площині.

Є ще один напрям – електронний реєстр ветеранів і електронні сервіси. Наразі розпочався етап його тестування. Попереду ще багато питань з наповнення реєстру, інтеграції з шістнадцятьма реєстрами інших державних відомств.

Також важливо, що за підтримки керівництва держави опрацьовані шляхи дофінансування вже у цьому році житлової програми для ветеранів, які одночасно є внутрішньо переміщеними особами. Підтримано та проголосовано у першому читанні виділення 282 мільйонів гривень для цієї категорії захисників України. Сподіваюся також на парламентську підтримку проєкту бюджету на 2022 рік, у якому передбачено значне збільшення фінансування житлових програм для ветеранів.

У нашої команди є ще багато амбітних планів, деякі ми вже реалізуємо, все це потребує багато сил, натхнення, терпіння, адже ми робимо важливу справу, віддаючи їй свої «небайдужі серця».

Як повідомляла група «ІС», війна почалася з моменту набуття Україною Незалежності — міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Италия внесет свой вклад в сдерживание российской агрессии — министр обороны

Италия готова «внести свой вклад» в сдерживание агрессии России против Украины. Страна выступает за дипломатическое разрешение конфликта, однако, если...