Вербування мешканців Донбасу спецслужбами РФ: у СБУ підсумували останні дані

-

Читайте также

Упродовж 2020-2021 років контррозвідка СБУ зафіксувала понад 90 спроб вербування мешканців Донецької та Луганської областей спецслужбами РФ.

Здебільшого до протиправної діяльності намагаються залучати українських громадян, які виїжджають до РФ у власних справах, повідомляє пресслужба ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Встановлено випадки затримання людей під час проходження паспортного та митного контролю під виглядом додаткової перевірки документів. Після цього представники спецслужб РФ старалися залучити затриманих до негласної співпраці на шкоду державній безпеці України.

Через погрози та залякування від українців вимагали збирати і передавати інформацію про дислокацію та переміщення військових підрозділів. Також «кураторів» цікавили персональні дані військовослужбовців ЗС України та співробітників правоохоронних органів.

СБУ нагадує, що такі дії кваліфікуються відповідно до ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України і караються позбавленням волі терміном до 15 років. Наголошується, що громадянин України, який не вчинив на виконання злочинного завдання, отриманого від представників іноземної спецслужби, жодних дій і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними, звільняється від кримінальної відповідальності.

Як повідомляла група ІС, військова контррозвідка СБУ викрила агента спецслужб РФ із числа військовослужбовців ВМС ЗСУ, який був завербований ФСБ РФ під час відвідування тимчасово окупованої території АР Крим у сімейних справах.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Почему Путин был вынужден отложить полномасштабное вторжение: блогер пояснил на цифрах

Ранее я показал, что одним из факторов, который заставил Кремль отказаться от эскалации, стала реакция украинского общества. Украина не...