«Варфоломій повторив шлях Апостола Андрія від Нового Риму до Києва», — екзарх Вселенського Патріарха

-

Читайте также

Група ІС публікує звернення екзарха Вселенського Патріарха в Україні, єпископа Команського Михаїла під час Патріаршої вечірні у Ставропігії.

«Ваша Всесвятосте, дорогой наш Патріарше і улюблений отче!

Сьогодні, у час Вашого довгоочікуваного та історичного візиту в Україну, ми з радістю і духовним піднесенням вітаємо Вашу Всесвятість на порозі одного з найгарніших храмів Києва – прекрасній Андріївській церкві!

Згідно рішення парламенту України, цей храм передано в постійне користування для Ставропігії Вселенського Престолу, тому вітаємо Вашу Всесвятість тут, не як гостя, а як Владику і Отця, у цій Вашій Ставропігії, яка покликана свідчити любов і турботу Матері-Церкви до улюбленої доньки – Святої Автокефальної Православної церкви України та побожного українського народу.

Благочестиве передання свідчить, що святий Первозванний апостол Христовий Андрій, заснувавши церкву у Візантії, поставив там єпископом Вашого попередника святого Стахія, звідти, від берегів Босфору прийшов у ці землі. Стоячи тут, на оцих мальовничих київських горах, Первозванний Апостол пророкував, що “На цих горах засяє благодать Божа, тут буде місто велике і Бог збудує багато церков”.

Сьогодні Ви, Ваша Всесвятосте, повторили шлях Апостола і від Нового Риму прибули у Київ – другий Єрусалим. Ви бачите, що слова Апостола збулися: це велике місто є столицею боголюбивого Українського народу, який цими днями святкує тридцяту річницю становлення своєї держави. 

Благодать Божа, про яку казав Апостол Андрій, ясно сіяла на цих горах протягом століть. Від часу проповіді місіонерів, що посилалися Матір’ю-Церквою, з часу Хрещення Руси святим князем Володимиром тут поставало багато церков і монастирів. Київська митрополія, як улюблена донька Матері-Церкви Константинополя явила світові сотні святих угодників Божих – святителів, мучеників, праведних князів, святих преподобних Печерських. Десятки поколінь християн жили у всякому благочесті і чистоті і побожності під материнським покровом Святої Церкви.

Як величний вінець передбаченої Апостолом благодаті, як його хрест, що увінчав київські гори, стало дарування Матір’ю Церквою автокефального визнання, яке увінчало століття буття та розвитку Церкви Святійшої Митрополії Києва.

Це святе та історичне діяння Божий Промисел звершив Вашими руками, Всесвятіший Владико, навіки закарбувавши в історії України Ваше ім’я, яке з вдячністю в молитві згадуватимуть покоління українців.

Ви, Ваша Всесвятосте, споріднені з Україною ще й у тому, що цього року, коли українці святкують тридцяту річницю своєї державності, ми святкуємо ту ж річницю Вашого Патріаршого служіння на кафедрі Апостола Андрія. Молимося Господу, щоб на многії і благії літа укріпив Вашу Всесвятість для подальшого служіння усій Вселенській Православній Церкві!

Отож сьогодні увійдіть на гору, де стояли апостольські стопи і з того місця благословіть Україну, благовістіть мир і добро для її багатостраждального і боголюбивого народу!

Благословенних, хто йде в ім’я Господнє!»


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

ЗСУ виконали 130 вогневих завдань по позиціях ворога на півдні

В оперативному командуванні "Південь" повідомили про те, що підрозділи ракетних військ та артилерії Збройних Сил України протягом ночі виконали...