В зоні ООС запустили мовлення радіотелевізійної передаючої станції «Комишуваха»

-

Читайте также

Запуск у тестовому режимі мовлення радіотелевізійної передаючої станції «Комишуваха», відбувся 22 серпня у Сєвєродонецькому районі Луганської області поблизу Попасної, повідомляє пресслужба ОТУ «Північ».

Перед запуском вежі на ній було встановлено найбільший на Луганщині прапор України, який видно також і з тимчасово окупованих територій.

«Розпочалася тестова трансляція телевізійного та радіосигналу з вежі, розташованої в Комишувасі, що поблизу лінії розмежування. Радіус розповсюдження сигналу з неї складає 50 кілометрів. Висота об’єкту – 150 м. До речі, на найвищій його точці майорить синьо-жовтий прапор розміром 4х6 м», – повідомила Луганська ОДА.

Зазначається, що радіосигнал повністю покриває тимчасово окуповану частину області і сягає кордону з Росією.

Наразі розробляється оптимальна схема цифрового телевізійного мовлення. Згодом буде створено зони синхронного цифрового телевізійного мовлення з діючою РПТС «Бахмутівка» у Щастинському районі, вказали в Луганській ОДА.

Мовлення з телевежі в Комишувасі забезпечує українським контентом 200 тисяч людей з обох боків лінії розмежування у Луганській та Донецькій областях, повідомляє «Радіо Свобода».

Дозволи на тимчасове мовлення з РТПС «Комишуваха» вже отримали АТ НСТУ (канали: UA:Перший, UA:Донбас, UA:Культура), державний телеканал «Дім», оператор багатоканальної телевежі ТОВ «Зеонбуд» (це 32 найбільш рейтингові телеканали), телеканали Перший Західний та «2+2». Крім того, працюють всеукраїнські радіостанції «УР-1», UA:Культура, «Армія-ФМ», радіо «Промінь», а також місцеві «49-паралель» та «Пульс».

Вежа РТПС сама по собі є унікальною конструкцію. Її вага майже 100 тонн. При цьому  зазначається, що наразі в Україні немає інжинірингових компаній здатних у комплексі розробити та реалізувати таке проєктне рішення. Замовляти металоконструкцію довелось у Туреччині. Не менш складним завданням виявився і монтаж вежі, адже підняти нагору секції вагою від 1,5 до 1,4 тон можна було тільки за допомогою гелікоптера, який на лінії розмежування використовувати не можна.

Нагадаємо, забезпечення державної підтримки телерадіоорганізацій, які здійснюють мовлення на тимчасово окуповані території України, а також на прилеглі до зони міжнародного збройного конфлікту і прикордонні райони України є одним з ключових елементів захисту інформаційного суверенітету нашої держави.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В Бангладеш на стройке АЭС рабочие избили российских инженеров. ВИДЕО

В Бангладеш на строящейся АЭС «Руппур» произошло столкновение местных строителей и российских инженеров. Об этом сообщает Sotnik TV. По неофициальной информации,...