В Україні вшановують ліквідаторів аварії на ЧАЕС

-

Читайте также

Сьогодні в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталася 34 роки тому, пише Радіо.Свобода.

«Щороку 14 грудня в Україні вшановують подвиг ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які врятували не лише Українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки некерованої ядерної стихії.
Саме у цей день в 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС.
Прикладом мужності та героїзму були дії ліквідаторів, які працювали в зоні радіаційного забруднення.
Ми пам’ятаємо Героїв, які віддали життя у боротьбі з радіаційним лихом. Світла та вічна їм пам’ять.
Хочу подякувати ліквідаторам, які продовжують працювати в Державній службі України з надзвичайних ситуацій. Виявлені вами кращі людські й професійні якості, багаторічна та бездоганна служба і праця є зразком відданості обраній справі для нових поколінь рятувальників», звернувся очільник Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, побажавши усім учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС міцного здоров’я, родинного благополуччя, щастя, мирного неба та добра.

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня до межі, в 30-40 разів більшої, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.

14 грудня в Україні – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Зазначимо, що на сьогодні заплановані низка пам’ятних заходів, в тому числі з участю керівництва країни.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Нові обстріли російських окупантів в зоні ООС, у ЗСУ є втрати

У четвер, 6 травня, російські окупанти вкотре порушили режим припинення вогню та здійснили прицільний обстріл позицій українських захисників з...