В Україні вперше повідомили про підозру за фактом піратства

-

Читайте также

За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора затримано громадянина України та повідомлено про підозру за фактом піратства. Такий злочин проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку в Україні розкрито вперше, повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

За даними слідства, громадянин України, будучи співробітником іноземної охоронної компанії, надавав послуги з охорони в піратонебезпечних районах судноплавства. Під час виконання своїх зобов’язань з охорони у липні 2020 року він зі зброєю  прибув на одне із суден під прапором Маршалових островів в західній частині Індійського океану. Використовуючи зброю повідомив капітана про те, що він захоплює судно та вимагає зміни його курсу до порту Фуджейра, а також виплати грошових коштів.

Для підтвердження реальності своїх намірів, створення психологічного тиску на капітана та членів екіпажу громадянин України продемонстрував споряджений набоями магазин до гвинтівки та здійснив постріл в стелю капітанського містка, що призвело до пошкодження елементів освітлення, після чого вже під погрозою застосування вогнепальної зброї повторив свої вимоги.

Капітан судна, враховуючи небезпеку застосування вогнепальної зброї стосовно нього та членів екіпажу, віддав наказ старшому механіку перевести машину у режим маневрування, а вимоги громадянина України передав менеджерам компанії судновласника. У результаті перемовин, через 4 дні представники судноплавної компанії надали вказівку капітану видати громадянину України 6 тисяч доларів США в обмін на здачу ним зброї та розблокування роботи судна.

Правоохоронцями за місцем проживання громадянина проведено обшук. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Як повідомляла група ІС, до України повернулися шість українських моряків із судна Stevia, яких у грудні 2020 року захопили пірати у Гвінейській затоці.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В Україні вперше повідомили про підозру за фактом піратства

За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора затримано громадянина України та повідомлено про підозру за фактом піратства. Такий злочин проти...