В Одесі УПЦ МП освятила храм, збудований у російському стилі

-

Читайте также

В РПЦ считают, что «святая вода» излечивает от гриппа

На Урале, епископ Русской православной церкви, митрополит Курганский и Белозерский Даниил (Александр Доровских) в преддверие праздника Крещения Господня, который...

В США создают прототип спутника обнаружения гиперзвукового оружия: что известно

Агентство по противоракетной обороне США (MDA) заключило контракт с американской компанией L3Harris Technologies на разработку и производство спутника, способного...

На даче сестры главы «Роскосмоса» нашли труп с пачкой долларов

На территории загородного дома сестры главы "Роскосмоса" Дмитрия Рогозина нашли труп, рядом с которым лежала пачка долларов и бутылка...

Російська експансія продовжує наступати по усіх напрямках, загарбуючи території, вбиваючи українців, знищуючи мову та навіть підміняючи архітектуру. У неділю, 22 листопада, в Одесі митрополит УПЦ МП Агафангел (Саввін) звершив освячення храму в нетиповому для України стилі із російськими «цибулинами» на куполах, який збудований за вулицею Академіка Корольова, пише ресурс Духовний фронт.

Російська імперія розуміє: що візуальне — дуже важливе, воно формує світогляд. «Коли в Калуші церкви такі самі, як у Калузі — значить, одна земля й один народ», – зазначає українська краєзнавиця Ірина Пустиннікова.

За її словами, куполи-цибулини зовсім не властиві українській сакральній архітектурі. Тільки в Росії будували неначе злегка приплюснуті цибулеподібні куполи. Це поєднання мусульманських впливів із константинопольською традицією.

«Цибулини» найчастіше є ширшими за «барабани» і, як правило, не мають граней.

Якщо дивитися зсередини приміщення, то куполи-«цибулини» ніякої ролі не відіграють, їх внутрішньої сторони не видно — бо закриті пласкими перекриттями, як, власне, і в Одеському храмі.

Для України ж характерні грушоподібні куполи. Коли людина піднімає голову в церкві, то бачить, що всередині купола. Через них проникає світло, і вони є невід’ємною частиною внутрішнього інтер’єру, як, скажімо, у Свято-Воскресенському соборі в Сумах.

Нагадаємо, раніше група ІС повідомляла про те, що на Вінниччині прихожани УПЦ МП масово переходять до ПЦУ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

На даче сестры главы «Роскосмоса» нашли труп с пачкой долларов

На территории загородного дома сестры главы "Роскосмоса" Дмитрия Рогозина нашли труп, рядом с которым лежала пачка долларов и бутылка...