УПЦ МП виступає проти погодження кандидатур військових капеланів із СБУ

-

Читайте также

Голова юридичного відділу УПЦ МП протоєрей Олександр Бахов піддав критиці поданий у Верховну Раду законопроект про військове капеланство, який передбачає погодження кандидатур «бойових священників» зі Службою безпеки, інформує ресурс Духовний фронт.

У законопроекті йдеться, що перед прийняттям на роботу капелани повинні пройти погодження з Центральним управлінням або регіональними органами СБУ, органами військової контррозвідки».

Там також прописаний можливий допуск капелана до державної таємниці.

Аналогічні вимоги до військових капеланів «резерву», різниця в тому, що вони будуть виконувати обов’язки «на громадських засадах».

«Це невиправдане втручання в задоволення релігійних потреб віруючих. Священнослужитель не має допусків до державної таємниці (адже є певний перелік таких посад, що затверджується спецслужбами). Швидше за все, вони хочуть узгоджувати кандидатів, щоб отримати ручне управління на питання призначення капеланів. Ті священники, які не подобаються їм з якихось причин, отримають відмову»— прокоментував проект закону Олександр Бахов.

Він пояснив, що при порушенні зв’язку між священником і його церквою, перший стає де-факто військовослужбовцем, який виконує чи то релігійні, чи то психологічні функції.

«Все одно, що відрізати шматок водопровідної труби і передати її комусь: начебто, і труба, на кшталт, і для води, але найголовнішого-то в ній немає, — образно пояснює він. — І у військовому, і в медичному капеланстві УПЦ завжди звертає увагу: капелан — це священнослужитель, який здійснює духовну опіку в контакті зі своєю церквою. До того ж що робити, якщо за моральними принципами людина не може бути священником? Адже він залишиться „держслужбовцям“, виконуватиме функції».

Останньому питанню, до слова, в проекті закону таки приділили увагу. «Материнська» організація може відкликати свого священника — і він втратить право бути капеланом.

Наразі від РПЦвУ служить всього один капелан, заступник голови Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними силами протоієрей В’ячеслав Яковенко.

У ЗСУ ж відповідають: «У особовому складі немає віруючих РПЦвУ, тому немає потреби й у священниках».

Але в РПЦвУ переконують, що вона найбільша церква, яка налічує 13 тисяч парафій. «Не може не бути наших віруючих: ми-то знаємо, що вони просять благословення перед тим, як йти служити. Молебні просять проводити.. Відповідь проста: у них в частинах проходить «анонімна» система голосування. На ділі — шикують особовий склад і ставлять питання: «Ви хочете ходити в „церкву Московського патріархату?“. Ви думаєте, після того, як питання ставиться саме таким чином, багато знайдеться охочих піддатися глузуванням, буллінгу і упередженому ставленню з боку адміністрації?», — каже протоієрей Олександр Бахов.

Ще влітку керуючий справами РПЦвУ, митрополит Антоній закликав владу усунути цей дисбаланс, оскільки «мова не про те, що ми захищаємо якісь свої інтереси, а про духовний стан людей, яких призвали в армію». При цьому офіційні представники РПЦвУ не коментують всебічну підтримку, яку єпархії УПЦ МП надають російським окупаційним силам в Криму, освячуючи бойову техніку і відпрацьовуючи оптимальну схему служіння священників на бойових позиціях росіян.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, священник ПЦУ, якого катували російські бойовики, наразі розбудовує українську церкву на Донбасі.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Білорусь створює підрозділи операторів ударних БПЛА

Ситуація на півночі України залишається незмінною, водночас білорусь і надалі підтримує російську агресію. Про це розповідає Радіо Свобода. «У складі прикордонних...