УПЦ МП відмовляється вірити, що Синод Кіпрської Церкви визнав ПЦУ

-

Читайте также

Клірики т.зв. РПЦ в Україні не просто відмовляються визнавати очевидні факти, а намагаються підв’язати їх під свої уявлення реальності, тобто, за словами митрополита ПЦУ Олександра (Драбинко), в УПЦ МП в наявності «юридично-канонічна церковна шизофренія», пише ресурс Духовний фронт.

Комюніке Священного Синоду Кіпрської Православної Церкви за підсумками обговорення українського питання не означає визнання Православної церкви України. Про це заявив голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу РПЦвУ митрополит Климент, який повчав кіпрських єрархів, що вони неправильно, мовляв, складають комюніке.

«З Кіпру сьогодні лунає часом діаметрально протилежна інформація про те, що ж ухвалив Синод. Те, як про рішення написано в офіційному комюніке, – можна казати, що воно абсолютно неграмотно в богословському сенсі. Синод не визнав ПЦУ. Більшість синодалів про це не голосувала. Щоби уникнути відкритого конфлікту в Церкві, Синод вирішив, дослівно, не суперечити Предстоятелю Кіпрської Церкви в поминанні Епіфанія», – сказав митрополит Климент.

Климент, «гідний» представник Московської патріархії, знову завів мову про існуючу загрозу розколу Церкви. На його думку, оскільки члени Синоду не прийшли до спільної думки, то, судячи з усього, «цим рішенням вони домовилися лише про те, що їхній Предстоятель нехай робить що хоче, а вони продовжуватимуть дотримуватися своїх позицій».

Рішення Синоду Кіпрської Церкви прокоментував також заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦвУ протоєрей Миколай Данилевич, який продовжує гнути лінію про «чистоту православ’я».

«Ситуація з рішенням Синоду на Кіпрі, де 7 митрополитів (майже половина єрархії) виступили проти визнання Епіфанія, ще раз підтверджує, що це не конфлікт між греками та росіянами, або ширше слов’янами, як дехто стверджує, а конфлікт між захисниками чистоти Православ’я, канонів, і тими, хто ці принципи приносить у жертву нецерковним інтересам, незалежно від національності. І в грецькому середовищі, як ми бачимо, є захисники канонів і традиційної еклезіології», – зазначив священник РПЦвУ.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, на засіданні Священного Синоду Кіпрської Церкви єрархи детально обговорили згадування імені Митрополита Київського і всієї України Епіфанія Архієпископом Кіпрським Хризостомом і вирішили не противитись його рішенню визнати Православну Церкву України.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Рашисти всю ніч обсрілювали Дніпропетровщину з артилерії. ФОТО

Російські окупанти з вечора до ранку, 1 грудня, били по Нікопольщині «Градами» та важкою артилерією. Під ворожий вогонь потрапили...