УПЦ МП фальсифікує документи, видаляючи з них ім’я Філарета

-

Читайте также

У середу, 28 жовтня, УПЦ МП повинна офіційно відзначати 30-річчя грамоти, яку в 1990 році дав Філарету московський патріарх Алексій ІІ. У московському патріархаті замовчують, що зазначена грамота була вручена в соборі Святої Софії у 1990 році тодішньому митрополиту Київському і всієї України Філарету, натомість публікуючи фейковий «документ», з якого вони прибрали ім’я тодішнього митрополита Київського Філарета (Денисенка), пише ресурс «Духовний фронт» з посиланням на митрополита ПЦУ Олександра Драбинка, який опублікував оригінал грамоти.

У перших рядках справжньої грамоти йдеться: «Алексія Другого, Божою милістю патріарха Московського і всієї Русі митрополиту Київському і всієї України Філарету». Саме згадку про Філарета старанно приховує пропаганда московської церкви і нахабно бреше.

Філарет

Варто зауважити, що навіть ця «грамота», якою так хваляться РПЦвУ, не є канонічним документом. Хоча УПЦ МП у статуті РПЦ є «самокерованою з правами широкої автономії», проте в православному канонічному праві такого статусу взагалі не існує.

Це внутрішній документ, який для зовнішнього православного світу немає жодного самостійного значення, оскільки світове канонічне право не знає такого «статусу» Церкви.

Таку перехідну форму було введено в 1990-х роках під час загострення автокефальних настроїв серед православних вірян та духівництва. Гібридною формою хотіли заспокоїти тих людей, які бажали автокефалії, але сама УПЦ МП не є ані автокефальною Церквою, ані навіть автономною.

Митрополит Олександр також опублікував підробку грамоти Алексія ІІ, яку тиражує РПЦвУ називаючи її «своїм Томосом».

https://www.facebook.com/oleksandr.drabinko/posts/3869525099739044

З «відфотошопленої» грамоти зникли слова Московського патріарха, у яких він благословляє Філарета бути предстоятелем УПЦ МП.

Схоже, що «УПЦ МП» немає що протиставити Томосу ПЦУ, тому і показують усякі грамоти Московських патріархів, які ніде не мають ніякої ваги, крім самої РПЦ, а згадки про Філарета, який добився надання цієї грамоти, старанно стирають.

17 серпня 2020 року на Синоді Російської православної Церкви в Україні особливу увагу приділив грамоті патріарха Московського Алексія ІІ. На думку церковників, ця грамота означає «самостійність» і «незалежність» в управлінні УПЦ МП. «Священний Синод констатував важливе значення цієї Грамоти, що стала передумовою для повноцінного звершення нашою Церквою своєї спасительної діяльності в незалежній Українській Державі», – йдеться на офіційному сайті РПЦвУ.

Варто зауважити, що томос про автокефалію надає тільки Вселенський патріарх Константинопольської православної церкви. Це засвідчено історією всіх церков. Навіть московській церкві документ про патріарший статус (а не про автокефалію) надав Вселенський патріарх.

Москва намагалась захопити першість у Константинопольського патріарха і дала томос про автокефалію Грузинській, Польській і Американській церкві. Щось схоже вона зробила із РПЦвУ, проте про томос й автокефалію не йшлося. УПЦ МП отримала права «самокерованої з правами широкої автономії» церкви, проте насправді мала згадувати спершу патріарха Московського і бути підвладною московським церковним помісним і архієрейським соборам та судам й виконувати їхні вказівки.

Як ми бачимо, це зовсім не заважає волати Онуфрію і його єпископам про «найнезалежнішу церкву на світі».

Онуфрій

Гарне порівняння такої «незалежності» зробив грузинський богослов Мамука Пушкарідзе, який порівняв автономію УПЦ МП із УРСР в складі СРСР.

У дусі пропаганди митрополит РПЦвУ Антоній (Паканич) раніше говорив, що права, які має так звана РПЦвУ, «є настільки широкими, що в деяких параметрах більші, ніж права деяких Автокефальних Церков».

Алексій ІІ та Путін

Цікаво, що мав на увазі Антоній, коли говорив це? Що рішення Помісного і Архієрейського Соборів РПЦ є обов’язковими для УПЦ МП? У якій ще автокефальній церкві ім’я предстоятеля (у випадку з РПЦвУ Онуфрія) поминається в усіх храмах церкви після імені патріарха Московського?, — запитують у «Духовному фронті». 

Нагадаємо, як інформувала група ІС, російська церква стала ще одним з інструментів Володимира Путіна в гібридній війні та геополітичній грі.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

«Северный поток-2» назвали самой большой ошибкой Ангелы Меркель

Лидер польской оппозиции и экс-премьер Польши Дональд Туск назвал решение о строительстве газопровода "Северный поток-2" самой большой ошибкой немецкого...