Україна відзначає День пам’яті і примирення: що відомо про дату

-

Читайте также

Разом з Європою 8 травня Україна святкує День пам’яті жертв Другої світової війни та примирення між країнами-учасницями. Пам’ятний день 8 травня в Україні встановлений указом президента 2015 року. Таким чином, Україна почала нову традицію святкування 8 та 9 травня разом з європейськими країнами.

Відповідно до указу, мета святкування – гідне вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні і висловлення поваги всім борцям проти нацизму.

Як відомо, 7 травня 1945 року було підписано Акт військової капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня о 23:01. На вимогу Кремля, 8 травня 1945 року, о 22:43 за середньоєвропейським часом (00:43 9 травня з московським), у передмісті німецької столиці Карлсхорсті був підписаний ще один «Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини». За своєю суттю він підтвердив припинення вогню – 8 травня о 23:01 за середньоєвропейським часом (9 травня в 1:01 за московським).

У листопаді 2004 року рішенням 59 сесії Генеральної Асамблеї ООН 8 і 9 травня були оголошені Днями пам’яті і примирення.

Переважна більшість населення України під час Другої світової війни  — понад 30 мільйонів, перебували в нацистській окупації. Загальні демографічні втрати України внаслідок війни 1939–1945 років становили 10,4 млн. осіб, у тому числі майже 8 млн. осіб через надсмертність і 2,4 млн. осіб ненародженими. Втрати цивільного населення сягнули 5,2 млн. осіб.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Двойной теракт в Кабуле: взорвано два автомобиля, есть погибшие

Террористы подорвали два автомобиля с гражданскими лицами в уезде Дашт-и Барчи на западе Кабула. В результате погибли семь человек,...