Учасниця ТКГ прокоментувала російські вибори в ОРДЛО

-

Читайте также

Після того як жителі ОРДЛО проголосують на виборах до Держдуми Росії, Москва більше не зможе стверджувати, що «нас там нет». Про це заявила в ефірі на телеканалі «Україна 24» учасниця української делегації в Тристоронній контактній групі на переговорах по Донбасу Тетяна Іванова.

«Не тільки студентів змушують голосувати на майбутніх російських виборах, це стосується і «державних службовців» в ОРДЛО. Це не тільки студентів стосується, це дуже велика частина населення Донбасу, яка проживає на окупованих територіях. Більшість з них будуть вимушені голосувати не тому, що вони хочуть, а тому, що це для них спосіб виживання», — сказала вона.

Тетяна Іванова

Як підкреслила Іванова, якщо «таке відбудеться і на Донбасі люди голосуватимуть, то Росія не зможе більше сказати ані в мінських переговорах, ані на міжнародних майданчиках чи будь-яких інституціях, що «нас там нет». «Для того щоб вони проголосували на цих територіях, за законами України й за всіма міжнародними договорами мають бути державою Україна організовані там закордонні округи. Якщо такі округи Україною там не будуть створені, то громадяни Росії не можуть голосувати на цих територіях», — пояснила вона.

На запитання, як має реагувати Україна, учасниця ТКГ відповіла:

«Я думаю, Україна на це буде реагуватиме належним чином і звертатися до міжнародної спільноти, щоб ці вибори були визнані недійсними не тільки Україною, а й іншими державами. Крім того, буде відповідна реакція на те, що ці території не тільки окуповані, але Росія вважає їх своїми, якщо проводить вибори. А це значить – така ж сама анексія, як і в Криму».

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла постанову, в якій вказала на незаконність притягнення жителів окупованих Росією територій до голосування на виборах до Держдуми РФ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Учасниця ТКГ прокоментувала російські вибори в ОРДЛО

Після того як жителі ОРДЛО проголосують на виборах до Держдуми Росії, Москва більше не зможе стверджувати, що "нас там...