У РПЦвУ вигадали нові страшилки про ПЦУ: подробиці

-

Читайте также

Замість єднання в одну незалежну від Росії Церкву у Московському патріархаті знову продовжують цькувати Православну Церкву України. Зокрема митрополит РПЦвУ Антоній (Паканич) зазначив, що через ПЦУ інші помісні Церкви нібито можуть поділитися, пише ресурс «Духовний Фронт».

«На жаль, можуть повторитися події 1054 року. І по різні сторони барикад залишаться Церкви, вірні Православ’ю, та структури, які погодяться бути частиною симулякра світового Православ’я», — сказав Антоній (Паканич) в інтерв’ю газеті Запорізької єпархії РПЦвУ «Літопис Православ’я».

Він навіть заявив, що всі, хто підтримуватимуть ПЦУ, начебто будуть підтримувати не «Бога, канони і соборність, а амбіції і папський формат управління».

Але такі слова митрополита РПЦвУ не відповідають дійсності. Перед наданням Томосу ПЦУ Вселенський патріарх хотів соборно обговорити питання автокефалії на Критському соборі у 2016 році. РПЦ проігнорувала цей собор саме через те, що на ньому планувалось соборно обговорити питання автокефалії.

Після цього у Вселенському патріархаті вирішили користуватись традиційним порядком і діяти так, як зазвичай у випадках всіх інших православних Церков. Константинопольська Церква пояснила РПЦ, що вся територія України в церковному плані ніколи не передавалась Російській Церкві. Щобільше РПЦ навіть порушила дозвіл 1686 року і не може більше його використовувати. Саме через порушення з боку РПЦ канонів і розколи що стались в Україні через таку розкольницьку діяльність, Вселенський патріарх дав Томос про незалежність своїй Київській митрополії та дав можливість всім православним Церквам послідувати і діяти згідно з канонами Церкви і об’єднуватись.

Таке об’єднання Церков в Україні, незалежність від Кремля та визнання від світового православ’я не влаштовувало проросійських єрархів, які не визнають своє порушення канонів і не хочуть єдності Української Церкви і її незалежності від Московії. Саме тому вони тепер обзивають і хулять Вселенський патріархат вигадуючи байки про «папізм» і «порушення соборності і порушення канонів».

Вселенський патріархат не повинен був радитись із іншими Церквами, як йому розпоряджатись власною митрополією — Київською митрополією. З усім тим він хотів на початку 2000-х уладнати це церковне українське питання в співпраці із РПЦ, але Московська патріархія зробила все, щоб нормальний діалог не відбувся.

Нагадаємо, речник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря) прокоментував нове ідеологічне видання Московського патріархату під назвою “Українська православна церква: віхи історії”. За його словами, обкладинка цієї книги має переконати читачів, що РПЦвУ – це нібито і є «Українська православна церква».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

У РПЦвУ вигадали нові страшилки про ПЦУ: подробиці

Замість єднання в одну незалежну від Росії Церкву у Московському патріархаті знову продовжують цькувати Православну Церкву України. Зокрема митрополит...