У РПЦ знайшли висловлювання про «гоніння» в заяві ООН: релігійний експерт пояснив, що це не так

-

Читайте также

У Московському патріархаті видали бажане за дійсне, коли знайшли у заяві ООН слова про «гоніння» на РПЦвУ під час переходів парафій до ПЦУ. В ООН не звинувачують якусь конкретну релігійну організацію в насильстві щодо іншої, і тим більше, не кажуть про гоніння на РПЦвУ. Про це пише релігійний експерт Олександр Єфременко.

«Комітет стурбований повідомленнями про насильство, залякування та акти вандалізму у культових спорудах у зв’язку з процесом переходу парафій та релігійних громад від Української Православної Церкви до новоствореної Православної Церкви України. Комітет також стурбований повідомленнями про бездіяльність поліції під час цих інцидентів та про відсутність інформації про розслідування, проведені державою-учасницею Пакту», — говориться в документі Комітету ООН.

«Як на це відреагували у РПЦ та її філії в Україні? Як завжди: видають бажане за дійсне. “Російська Церква вітає той факт, що у Комітеті ООН з прав людини винесли настільки предметне рішення щодо ситуації з гоніннями на віруючих канонічної Української Православної Церкви”, —заявив митрополит Іларіон (Алфєєв), голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Моспатріархату. Де у вищенаведеній цитаті з документу ООН владика Іларіон побачив хоча б натяк на визнання “гонєній” на “канонічну” РПЦвУ невідомо», — підкреслив релігійний експерт Олекснадр Єфременко.

За його словами, в Моспатріархаті раніше запланували підтримку своєї філії в Україні шляхом поширення дезінформації про «гонєнія» на міжнародних майданчиках.

«Про це говорив той самий митрополит РПЦ Іларіон (Алфєєв). Який так палко “вітає” доповідь Комітету з прав людини ООН, в якій чітко визнається окупація Росією Криму та Севастополя, а також окремих районів Донецької та Луганської областей. Виходить, що Алфєєв визнає, що “Крим-нє-наш”?», — констатує експерт.

Крім того, каже, що поширенням дезінформації на міжнародних майданчиках останнім часом наполегливо займається єпископ РПЦвУ Віктор (Коцаба). «За даними моїх джерел, Коцаба постійно скаржиться в ООН, що громади РПЦвУ зазнають “тиску” і держава їх “не захищає”. Єпископ Віктор має на цю роботу з Росії чимале фінансування. А ще є окрема команда юристів, що фінансується окремо від Москви», — пише Єфременко.

Він нагадав, що українські медіа рясніють повідомленнями про кричущі проблеми, з якими стикаються православні українці, які хочуть приєднатися до Православної Церкви України.

«Ось, наприклад, на Вінниччині, у день свята Покрови Богородиці ГО “Миряни” РПЦвУ влаштували провокацію: “православні тітушки” заблокували громаді ПЦУ вхід до храму, право на який громада виборола в усіх судових інстанціях. На Волині громада з села Шепель через судову тяганину вже два роки не може легально долучитися до ПЦУ. Єпископ Херсонський і Таврійський ПЦУ Никодим розповів, що на Херсонщині громади та священники не переходять до ПЦУ через страх».

«…навіть голова Держетнополітики Олена Богдан визнала, що існують перешкоди для релігійних громад, що хочуть приєднатися до ПЦУ, і закликала повідомляти про такі проблеми їй особисто», — зауважив експерт. «Наголошую, що у доповіді Комітету з прав людини ООН немає засудження України, лише занепокоєння і пропозиції», — підкреслив Єфременко.

Як повідомляла група ІС, у зв’язку з тим, що у ПЦУ нещодавно святкували дванадцяту річницю єпископської хіротонії митрополита Київського і всієї України Епіфанія, у Московському патріархаті згадали про свої старі побрехеньки щодо його особи.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В оккупированном Донецке скончался «замглавы администрации» района

В оккупированном Донецке скоропостижно скончался «первый заместитель главы администрации» Буденновского района Александр Варакин. Об этом сегодня, 3 декабря, сообщил так...