У Польщі показали документальний фільм про злочини РФ на Донбасі

-

Читайте также

В Китае применяют беспитлотник с тепловизором для аэромониторинга животных. ФОТО и ВИДЕО

Китайская научно-исследовательская команда впервые использовала беспилотник, оснащенный системой тепловидения с диапазоном дальней области инфракрасного спектра, для осуществления аэромониторинга диких...

В Баку строят музей Победы над Арменией. ФОТО и ВИДЕО

В Баку приступили к строительству Мемориального комплекса Отечественной войны и Музея Победы, сообщает азербайджанский интернет-ресурс Trend.az. Как сообщается, комплекс и...

На польському державному телеканалі TVP1 відбувся показ документального фільму “Дружба у тіні Кремля. Завтра Україна” польських режисерів Войцєха Яхимяка і Мацея Грабиса. Стрічка розповідає про злочини РФ на Донбасі, повідомляє ««Укрінформ».

Як зауважила одна з героїнь цього фільму віцемаршалок Сейму РП Малгожата Госєвська, документальний фільм відзнято на основі доповіді «Російські військові злочини в Україні в 2014 році», співавтором якого є польський політик.

Прем’єра документального фільму “Дружба в тіні Кремля. Завтра Україна” відбулася в одному з кінотеатрів Варшави у червні 2018 року. Фільм базується на свідченнях, записаних авторами фільму під час поїздок у 2017 році в зону АТО, та зустрічах із колишніми полоненими бойовиків на Донбасі. Герої фільму, зокрема активістка Ірина Довгань, протестантський пастор Олександр Хомченко та інші, розповідають про те, як їх катували бойовики в 2014 році.

Як зазначали тоді творці документальної стрічки, її знято під впливом слів президента Лєха Качинського, сказаними під час візиту до Тбілісі у серпні 2008 року, коли відбувалася російська окупація частини Грузії: “Сьогодні це Грузія, завтра Україна, післязавтра — балтійські країни, а потім настане час і Польщі”.

Стрічка стала другою у циклі «Дружба у тіні Кремля», знятому польськими документалістами. Перша мала назву “Сьогодні Грузія” і розповідала про російсько-грузинську війну 2008 року.

Доповідь «Російські військові злочини в Україні в 2014 році» складено на базі понад 60 інтерв’ю, які польські та українські волонтери провели з полоненими. Колишні бранці розповіли, серед іншого, про фізичні та психічні тортури, вбивства, до яких мали стосунок росіяни.

У першій половині 2016 року відбулися презентації документа в Європарламенті, Верховній Раді України, Сеймі Польщі, на засіданні ОБСЄ. У квітні 2016 року Госєвська особисто передала доповідь до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Віцемаршалок Сейму РП повідомила, що прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бенсуда, заявляючи 11 грудня 2020 року про обґрунтованість підстав вважати, що широкий дiапазон дiянь, скоєних у контекстi ситуації в Україні, становлять воєнні злочини та злочини проти людяності, свої висновки зробила і на підставі цієї доповіді.

Як повідомляла група «ІС»,  в Україні планують створити окремий суд для розгляду злочинів РФ на Донбасі.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В Баку строят музей Победы над Арменией. ФОТО и ВИДЕО

В Баку приступили к строительству Мемориального комплекса Отечественной войны и Музея Победы, сообщает азербайджанский интернет-ресурс Trend.az. Как сообщается, комплекс и...