У Києві відкрилась нова виставка, яка розповідає про капеланів на війні

-

Читайте также

У просторі музейного проєкту «Український Схід» презентовано нову виставку «Капелани», присвячену священнослужителям різних віросповідань і конфесій, які на Українському Сході, де триває війна й проливається кров, пліч-о-пліч із воїнами захищають територіальну цілісність і незалежність нашої Батьківщини та гідно виконують душпастирську місію, повідомляється на сайті Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Із початком російської агресії на Сході України понад 700 священнослужителів та церковних активістів різних конфесій здійснюють духовну місію в умовах бойових дій. Героями нової експозиції стали Духівники, які оберігали й оберігають життя та віру Захисників України. Вони – різних конфесій та національностей, проте на початку воєнних дій покинули своє цивільне життя і занурилися в роботу на передовій як волонтери.

Генеральний директор Музею Іван Ковальчук зазначив, що місія виставки – показати капелана як воїна, друга, порадника, який готовий віддати життя за Батьківщину і побратимів.

Під час відкриття архієпископ Вишгородський Православної церкви України Агапіт та герої виставки Дмитро Поворотний, Андрій Зелінський, Сергій Дмитрієв, Костянтин Холодов, Саїд Ісмагілов, Андрій Полухін, Всеволод Стеблюк поділилися своєю візією місії військового капелана, розповіли про непростий початок діяльності капеланів у 2014–2015 рр. та особистий досвід перебування в зоні АТО/ООС. Усі вони про свою місію говорять однаково: капелан – духовний порадник та вірний побратим, наставник та помічник.

Експозиція виставки, а це особисті предмети військових капеланів, передані героями до колекції Музею, документальні світлини та образні артінсталяції «Силуети Долі» та «Янголи», аудіовізуальні сюжети «Світло» й «Псалом 90», створює колективний образ військового Душпастиря – Цілителя Душ і Хранителя Духовної Міці Українського Воїнства.

Як повідомляла група «ІС», в Україні з’явився перший духовний центр для бійців різних конфесій.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

«Сараи» Лукашенко: как выглядят объекты, где хранилось ядерное оружие. ФОТО

Александр Лукашенко заявил, что попросит Путина вернуть ядерное оружие в Беларусь, если НАТО разместит свое в Польше. При этом...