У Києві презентують виставку про священиків на війні

-

Читайте также

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентують виставку про священників на війні. Виставка «Капелани» розповідає про священнослужителів різних віросповідань і конфесій, які на Українському Сході, де триває війна й проливається кров, пліч-о-пліч із воїнами захищають територіальну цілісність і незалежність нашої Батьківщини та гідно виконують душпастирську місію, інформує «Вечірній Київ».

«Під час відкриття проєкту наживо зустрінемося з Духівниками, які в апокаліптичному вимірі воєнного буття для українських воїнів стали Друзями, Побратимами, Порадниками та Психологами», — зазначають у музеї.

Ця виставка є органічним складником музейного проєкту «Український Схід», вона пояснює і показує місце та значення українського капеланства в зоні АТО/ООС.

Героями нової експозиції стали духівники Юрій Казміренко, Сергій Дмитрієв, Дмитро Поворотний, Андрій Зелінський, Любомир Яворський, Андрій Полухін, Сергій Мороз «Фрост», Фіделіс Волністов, Павло Гончарук, Саїд Ісмагілов, Мурад Путілін, Ашер-Йосеф Черкаський.

До слова, спогади 13 капеланів ПЦУ, трьох військових священиків УГКЦ, трьох капеланів-протестантів, двох представників РКЦ, одного служителя Мусульманської релігійної громади «Милість» і одного — Житомирської єврейської месіанської общини про особливості капеланського служіння на фронті під час протидії російській агресії увійшли у збірку «Капелани».

Спогади військових капеланів записували з травня 2018 до червня 2019 року в межах проєкту Українського інституту національної пам’яті «Усна історія АТО».

Загалом у проєкті взяли участь 35 військових капеланів, кожен з яких розповів власну історію служіння в цій неоголошеній війні.

Нагадаємо, як повідомляла група «ІС», в Україні з’явився перший духовний центр для бійців різних конфесій.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

У російському Єкатеринбурзі палять машини із Z-свастикою. ВІДЕО

Поліція в російському Єкатеринбурзі розшукує «пробандерівськи налаштованих» паліїв машин з літерою Z, пишуть росЗМІ з посиланням на ГУ МВС...