У Чехії суд змінив вирок на більш жорсткий білорусу, який воював проти України — посол

-

Читайте также

Вищий суд у Празі в апеляційній інстанції збільшив покарання громадянинові Білорусі, який був раніше засуджений за участь у війні проти України. Про це написав посол України в Чехії Євген Перебийніс.

У вересні 2020 року празький суд засудив до 4,5 років ув’язнення Алєксєя Фадєєва, який легально живе у Чехії, за участь у бойових діях на Сході України.

Оголошуючи рішення, суд заявив, що звинувачення не довело в його діях «тероризм», а лише «участь в організованому злочинному угрупованні».

«Сьогодні Найвищий суд Праги змінив кваліфікацію злочинів А. Фадєєва на «тероризм», та ще й у складі організованого злочинного угруповання, і присудив йому 21 рік позбавлення волі», — написав Перебийніс.

Фадєєв раніше повідомив, що знайомий із громадянином Чехії, колишнім військовослужбовцем Еріком Ешту, який теж раніше був обвинувачений у тероризмі через його участь у боях проти України, але врешті був засуджений лише умовно за службу в «іноземних збройних силах» і позбавлений чеського військового звання.

За словами Фадєєва, Ешту допомагав йому дістатися в Україну і відтак зустрічався з ним у Донецьку. Ешту був викликаний на нинішній суд як свідок, але відмовився свідчити, бо ці свідчення могли б бути використані і проти нього самого.

Нагадаємо, у липні 2020 го крайовий суд Чеське Будейовіце засудив до 3 років умовного покарання з відстрочкою на 5 років громадянина Чехії Павела Кафку, який в 2015-2016 роках воював на Донбасі, за «участь в організованому злочинному угрупованні». Після чого прокурор і сам підсудний подали апеляції. У грудні справу найманця розглянула апеляційна інстанція — празький Верховний суд. В результаті вирок змінений з «умовного» на «реальний».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

У Чехії суд змінив вирок на більш жорсткий білорусу, який воював проти України — посол

Вищий суд у Празі в апеляційній інстанції збільшив покарання громадянинові Білорусі, який був раніше засуджений за участь у війні...