У Чехії розпочався суд над учасником НЗФ на Донбасі

-

Читайте также

Міський суд Праги почав розглядати чергову справу щодо громадянина Чехії, якого обвинувачують за кримінальними статтями про «терористичний напад» і «участь у терористичній групі» через його участь у боях проти України на боці російських гібридних сил.

32-річного Мартіна Кантора судять заочно, як вважають, він і нині перебуває на окупованій частині Донбасу. У разі визнання винним йому може загрожувати вирок до 20 років позбавлення волі, пише «Радіо Свобода».

За даними обвинувачення, він дістався на окуповану частину Донбасу ще 2015 року нелегально через російський Ростов-на-Дону, підписав контракт в угрупованні «ЛНР», був вивчений на сапера і снайпера, брав участь у боях проти українських військ, отримав від бойовиків «звання сержанта» і став командиром відділення, потім був членом диверсійно-розвідувальної групи і отримав від бойовиків «нагороду».

Його адвокат на суді назвав ці обвинувачення «необґрунтованими». Також були допитані кілька свідків, які розповідали, що Кантор говорив їм про те, що хоче їхати до України воювати на боці сепаратистів.

У Чехії вже відбулося, далі відбувається чи готується кілька процесів над людьми, які брали участь у діяльності незаконних збройних сепаратистських угруповань «ДНР» і «ЛНР», що як гібридні сили Росії захопили частини Донецької і Луганської областей і визнані в Україні терористичними, або підтримували таку участь.

Нагадаємо, раніше у Чехії обвинувачували її громадянина, колишнього військовослужбовця Еріка Ешту, в тероризмі через його участь у боях проти України на Донбасі, але врешті він був засуджений лише умовно за службу в «іноземних збройних силах» і позбавлений чеського військового звання.

У липні 2020-го крайовий суд міста Ческе Будєйовіце засудив до трьох років умовного покарання з відстрочкою на п’ять років громадянина Чехії Павела Кафку, який у 2015-2016 роках воював на боці РФ на Донбасі, за «участь в організованому злочинному угрупованні». Після чого прокурор та сам підсудний подали апеляції. У грудні справу найманця розглянула апеляційна інстанція – празький Верховний суд. У результаті вирок змінено з «умовного» на «реальний».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Беларусь вводит государственное регулирование цен на продукты питания

Министерство антимонопольного регулирования и торговли Беларуси приняло постановление «о регулировании цен на социально значимые товары», сообщает пресс-служба ведомства. Постановлением вводится...