ГоловнаСуспільствоСвітові лідери обговорюють глобальну безпеку та ефективну підтримку України у нових реаліях...

Схожі публікації

Світові лідери обговорюють глобальну безпеку та ефективну підтримку України у нових реаліях – огляд ЗМІ

Сполучені Штати надали Україні близько 67 мільярдів доларів військової допомоги, що становить майже половину від загальної підтримки союзників, стверджує видання The New York Times. Після конфронтації в Овальному кабінеті Білий дім прийняв рішення призупинити постачання зброї.

Як зазначає CNN, президент Зеленський назвав зустріч з Трампом “сумною” та підкреслив готовність України до мирних переговорів. Під час зустрічі Трамп і віце-президент Венс критикували українського лідера, звинувативши його в “грі з Третьою світовою війною”.

За інформацією ABC News, прем’єр-міністр Франції Франсуа Байру різко розкритикував призупинення США військової допомоги Україні.

Байру підкреслив принципову позицію: “Якщо росія припиняє воювати, припиняється війна. Якщо Україна припинить боротьбу, Україна зникне”. Він назвав ситуацію “нестерпною” та наголосив, що українці почуваються “страшенно покинутими і самотніми”.

Як написало видання WELT, у Британії вибухнула хвиля обурення через заяву віце-президента США Дж. Д. Венса. Він зневажливо відгукнувся про можливу миротворчу місію, стверджуючи, що сировинна угода є кращою гарантією безпеки, ніж 20 тисяч військових. Британські політики різко розкритикували цю заяву.

За інформацією Axios, віце-президент США Джей Ді Венс заявив, що адміністрація Трампа працює з росією для припинення війни в Україні. Він наголосив, що “двері відкриті” для президента Зеленського, якщо той “бажає серйозно говорити про мир”.

Ключова теза Венса полягає в тому, що найкращою гарантією безпеки для України є надання США економічної переваги в її майбутньому. “Це набагато краща гарантія, ніж 20 000 військових з якоїсь країни, яка не воювала 30-40 років”, — заявив він.

Видання Bloomberg розглядає потенційні наслідки можливого виходу США з НАТО. Європейські лідери дедалі скептичніше ставляться до американських зобов’язань. Президент Франції Еммануель Макрон тривалий час виступає за створення незалежних європейських сил оборони.

Майбутній канцлер Німеччини Фредерік Мерц відверто заявив: “Ми повинні підготуватися до того, що Дональд Трамп більше не буде беззастережно підтримувати зобов’язання НАТО щодо взаємної оборони”.

BBC News повідомляє, що прем’єр-міністр Великої Британії сер Кейр Стармер оголосив масштабну ракетну угоду для України на суму 1,6 мільярда фунтів стерлінгів. Під час саміту Lancaster House за участі 17 європейських лідерів та прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо обговорювалися подальші кроки забезпечення миру в Україні.

Стармер підкреслив: “Моя підтримка України непохитна. Ми повинні забезпечити тривалий мир, заснований на суверенітеті та безпеці”.

Як зазначаю Onet.pl, Дональд Трамп у виступі перед Конгресом США торкнувся теми війни в Україні. Він заявив, що докладає багато зусиль для припинення конфлікту, наголосивши на величезних людських втратах.

Промова Трампа містила критику демократів та несподіваний випад проти сенатора Елізабет Воррен, яку він зневажливо назвав “Покахонтас”.

Дипломатичні відносини між США та Україною перебувають у складній фазі. Попри напруження, Україна демонструє готовність до конструктивного діалогу та пошуку мирного вирішення конфлікту.

Секція “Дельта” групи ІС


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Стрічка новин