Суд у Гаазі довічно залишив за ґратами «різника» Младича

-

Читайте также

Суд Організації Об’єднаних Націй у Гаазі підтримав як засудження, так і довічне ув’язнення колишнього командира армії боснійських сербів Ратка Младича за організацію геноциду та інших злочинів протягом війни в Боснії в 1992–1995 роках. Про це інформує Радіо.Свобода.

Зазначена постанова суду ООН є останнім вердиктом у справі Младича, якого називають «різником Боснії».

Він оскаржував ухвалений у 2017 році вирок та довічне ув’язнення.

Зокрема, Младича визнали винним у командуванні силами, відповідальними за найбільші звірства боснійської війни 1992-1995 року – трирічну облогу Сараєва і різанину 1995 року в Сребрениці, де були вбиті близько восьми тисяч чоловіків і хлопчиків – боснійських мусульман.

У 2007 році міжнародний трибунал ухвалив, що масове вбивство було геноцидом, здійсненим силами боснійських сербів.

У 1995 році трибунал висунув звинувачення проти Младича, але він продовжував ховатися в Сербії, поки Белград його не заарештував і не передав у травні 2011 року.

78-річний Младич заявляв про свою невинуватість.

Розгляд апеляції неодноразово затримувався через погане самопочуття підсудного, а згодом – через пандемію COVID-19.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Суд у Гаазі довічно залишив за ґратами «різника» Младича

Суд Організації Об'єднаних Націй у Гаазі підтримав як засудження, так і довічне ув’язнення колишнього командира армії боснійських сербів Ратка...