Співробітника так званого «МГБ ЛНР» судитимуть за катування – прокуратура

-

Читайте также

До суду направлено обвинувальний акт стосовно заступника начальника Алчевського міжрайонного відділу «Министерства государственной безопасности ЛНР».

За повідомленням пресслужби Луганської обласної прокуратури, злочинцю інкримінується посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань та порушення законів та звичаїв війни.

За даними слідства, мешканець Алчевська з 2017 року по теперішній час обіймає посаду «заступника начальника міжрайонного відділу МДБ ЛНР», що контролюється окупаційною адміністрацією РФ на тимчасово окупованій території Луганської області. Він відповідає за координацію дій підрозділу «спецслужби», займається вербуванням місцевого населення та іншими оперативно-розшуковими заходами.

У 2019 році співробітник так званого «МДБ ЛНР» незаконно затримав громадянина України при перевірці документів на контрольному пункті в’їзду-виїзду «Станиця Луганська», позбавив його волі та примусово перевіз до приміщення міжрайонного відділу. Після цього помістив потерпілого до камери та упродовж доби «отримував зізнання» у співпраці з СБУ. До чоловіка застосовувалося психічне насильство, йому погрожували вбивством та розправою над рідними, завдавали фізичних страждань та катували.

Ці дії прямо суперечать вимогам положень Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року. Наразі обвинувачений перебуває у розшуку.

Як повідомляла група ІС, завершено спеціальне досудове розслідування стосовно п’ятьох чоловіків, які обвинувачуються у вчиненні низки тяжких та особливо тяжких злочинів у складі НЗФ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Співробітника так званого «МГБ ЛНР» судитимуть за катування – прокуратура

До суду направлено обвинувальний акт стосовно заступника начальника Алчевського міжрайонного відділу "Министерства государственной безопасности ЛНР". За повідомленням пресслужби Луганської обласної...