«Скіфське золото» України: апеляційний суд виніс остаточне рішення

-

Читайте также

У справі про «скіфське золото», яка розглядалася протягом семи років, з’явилось рішення Апеляційного суду Амстердама. Згідно з рішенням суду, колекцію кримських музеїв мають передати державі Україна, повідомляють нідерландські ЗМІ.

Нагадаємо, йдеться про понад 560 предметів з музейного фонду України, які з 2013 року знаходяться на території Нідерландів. В основному це археологічні знахідки, вартість колекції складає близько 10 млн. євро.

14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама оголосив рішення щодо необхідності повернути експонати Україні. Суд визнав, що предмети спірної музейної колекції є культурними цінностями, які незаконно перебувають на території Нідерландів. Суд наголосив, що музейні артефакти належать державі Україна, яка має право вимагати повернення музейної колекції на підставі положень Конвенції ЮНЕСКО.

Апеляційний суд Амстердама 11 березня 2019 року розпочав розгляд апеляційної скарги музеїв окупованого Криму за рішенням щодо повернення в Україну «скіфського золота». У липні цього року суд Амстердама відклав рішення.

У жовтні 2020 року в Амстердамі задовольнили клопотання України щодо відведення одного із суддів у справі про «скіфське золото». 22 квітня Апеляційний суд Амстердама відновив слухання у справі про «скіфське золото», призначивши нового суддю для розгляду справи.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Антивакцинаторы продолжают вносить лепту в дестабилизацию Украины

Вот уже вторую неделю к ряду основной вопрос, на который я отвечаю это “Будет ли повторное вторжение России в...