РПЦвУ випустила ідеологічну книгу, якою видає себе за УПЦ

-

Читайте также

Речник Православної церкви України архієпископ Євстратій (Зоря) прокоментував нове ідеологічне видання Московського патріархату під назвою “Українська православна церква: віхи історії”. За його словами, обкладинка цієї книги має переконати читачів, що Російська православна церква в Україні – це нібито і є УПЦ.

Про це повідомляє «Духовний фронт України».

“Не довелося ще прочитати нове агітаційне видання Московського Патріархату в Україні, але навіть обкладинка – дуже красномовна. Вона продовжує традицію радянської пропагандистської історіографії – обертати у минуле сучасні ідеологічні конструкції.

Таким чином цілком логічним вважалося писати “Историю СССР с древнейших времён до конца XVIII в.”, хоча сам Совєцький союз виник лише у 1922 р. Радянські історики переконували, що СРСР існував завжди, лише змінюючи форму, і все, що є зараз – було відвічно. А тому – нібито довіку буде”, – написав речник ПЦУ.

“Отак і обкладинка видання виконує відразу дві ідеологічні функції – переконує, що Московський Патріархат в Україні це і є Українська Православна Церква (хоча це не так), а також запевняє, що “Історія УПЦ” – це митрополити Онуфрій (Березовський), Антоній (Паканич) та протодиякон Вадим (депутат Новінський). Вони завжди були і завжди будуть. Як СРСР у XVIII ст.”, – підсумував архієпископ Євстратій.

Як повідомляла група «ІС», у РПЦвУ радіють, що їх не прокляв Варфоломій.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Страны НАТО создадут фонд развития военных технологий: что о нем известно

Министры обороны стран НАТО подписали соглашение о создании фонда объемом 1 млрд. евро для развития военных технологий и технологий...