РПЦ взялась за розкол серед священників православної Церкви в Африці

-

Читайте также

Московський патріархат продовжує займатись розколом світового православ’я. Під погрози РПЦ потрапила Александрійська православна Церква. За повідомленням офіційного сайту РПЦ, там хочуть переманювати священників Александрійського Патріархату, щоб створити свою паралельну структуру. Проєкт розколу африканського Православ’я на Московське і Александрійське довірили архієпископу Леоніду (Горбачову), пише «Духовний фронт України».

«Враховуючи численні звернення кліриків Александрійської Православної Церкви на адресу Патріарха Московського … Кіріла з проханням про прийняття їх під омофор Московського Патріархату, доручити Преосвященному архієпископу Владикавказькому і аланському Леоніду після ретельного вивчення звернень, що надійшли, подати пропозиції Священному Синоду (РПЦ)», – йдеться в журналі №61, який було прийнято Синодом РПЦ. Вищезгаданого архієпископа Леоніда також звільнили з попередньої єпархії і призначили вікарієм (помічником) Московського патріарха.

Річ у тім що Александрійська православна Церква визнала автокефалію Православної Церкви України, після чого з боку РПЦ на неї почався тиск. Наприкінці 2020 року Заступник глави синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків Російської православної церкви архієпископ Леонід (Горбачьов) вже заявив, що в РПЦ вивчають можливість приймання до свого складу сотень священників Александрійського патріархату, які невдоволені тим, що патріарх Феодор ІІ (Хорефтакіс) визнав Православну церкву України.

Моспатріархат у кінці 2019 року погрожував, що в Африці з’явилася юрисдикція РПЦ, що є порушенням канонів, адже не можна створювати паралельну єрархію, якщо в регіоні є православна Церква. Тобто православні канони забороняють в одній єпархії священнодіяти одразу кільком єпископам різних православних церков, у цьому випадку РПЦ і Александрійської ПЦ. Попри це деякі радикали РПЦ, такі як протоєрей Всеволод Чаплін, закликали підключати приватні воєнні угрупування для підтримки «канонічної церкви в Африці».

РПЦ продовжує атаки на всі Церкви, які визнали канонічне рішення Вселенського патріарха Варфоломія надати Томос про автокефалію ПЦУ. Такі дії, це свого роду шантаж і погрози іншим, мовляв, якщо ви поступите як патріарх Феодор і визнаєте ПЦУ, то наші агенти-єпископи РПЦ і у вас почнуть робити розкол. Тим не менше із 2019 року, коли почались ці погрози, в РПЦ на щастя не виходить розколоти Александрійський патріархат і хоч якось продемонструвати підтримку збоку духовенства в Африці. РПЦ раніше не змогла підкупити африканських священників Александрійського патріархату і навряд чи це їм вдасться зробити тепер.

Як повідомляла група ІС, Синод РПЦ назвав «порушенням канонів» візит до Києва Вселенського патріарха Варфоломія без запрошення від Московського патріарха та очільника РПЦ в Україні.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

Міністр оборони Німеччини відреагувала на намір України швидко вступити в НАТО

Міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт обережно поставилась до заяви президента України Володимира Зеленського про те, що він подасть заявку...