РПЦ «виправдалася» за спільну молитву з «інославними»

-

Читайте также

РПЦ та її філія в Україні частенько критикують ПЦУ за спільні заходи із представниками інших конфесій, але тепер і у Московському патріархаті почали відхрещуватись від спільних молитов із католиками та єрархами Вселенського Патріархату, змушуючи служителів церкви виправдовуватись у власних діях перед вірянами, пише ресурс Духовний фронт.

Секретар Відділу загальноцерковних зв’язків з міжхристиянських відносин єромонах Стефан (Ігумнов) заявив, що єрарх РПЦ єпископ Богородський Амвросій наприкінці жовтня 2020 року начебто не здійснював ніяких спільних літургійних дій і молитов з «інославними». Натомість спільну «суперекуменічну декларацію», яку єпископ підписав 21 жовтня разом з іншими лідерами світових релігій на чолі з папою Франциском, назвали не свідченням молитви.

«Як нам зрозуміти, чи була молитовна дія, чи ні? Є цілком чіткий критерій: для кліриків, священиків і єпископів може вважатися порушенням відповідних канонів, якщо було скоєно літургійну дію з інославними. Ми знаємо, як відбуваються літургійні дії – щоб їх здійснити, клірик, священник або єпископ одягається в священне облачення, входить у вівтар і здійснює літургію чи іншу службу. Якщо відбувається щось подібне у співслужінні з інославними, значить це предмет розгляду»,– сказав представник РПЦ.

Крім того, на думку Стефана, коли єпископ Амвросій підписав на цьому заході документ, де було сказано, що «ми помолилися і вирішили», то це зовсім не означає, що він помолився і вирішив, адже, за словами представника ВЗЦЗ МП, підписання документів – це ще не молитва.

Але тоді що підписував Амвросій? Невже брехав, коли ставив підпис під документом, де сказано «ми помолились», якщо він не молився?

На думку служителя московського патріархату, у Римі єрарх РПЦ не чинив якусь «статутну католицьку молитву», а «певне поєднання виступів, молитовних вигуків, якихось прохань». «Наш архієрей не виступав, нічого не казав», – виправдовується секретар РПЦ.

Він нагадав, що єрархам РПЦ заборонено брати участь у спільних заходах із Вселенським патріархом, бо таким є рішення Синоду РПЦ від 14 вересня 2018 року. «Було заборонено молитовне спілкування з представниками Константинопольської церкви, конкретно – поминання патріарха Варфоломія, співслужіння з єрархами Константинопольського патріархату, було прийнято заяву, що засуджує дії Константинополя, і був третій пункт цього рішення – призупинити участь РПЦ у всіх єпископських зборах, богословських діалогах, багатосторонніх комісіях та інших структурах, в яких головують або співголовують представники Константинополя».

На думку представника РПЦЗ, можна було б подумати над втечею від Вселенського патріарха, але вирішено, що краще, все ж таки було взяти участь.

«У Римі, в зазначеному заході,  Константинополь не головував, не співголовував, патріарх Варфоломій, і навіть папа Франциск, були такими саме гостями цього заходу, як і наш архієрей, як і делегація нашої Церкви. Чи є присутність там патріарха Варфоломія причиною, щоб негайно втекли і не брали участь – це питання. Але було прийнято компетентне рішення, що ні, це не причина», – підкреслив секретар ВЗЦЗ.

Нагадаємо, раніше група ІС писала про те, чому важливий візит Вселенського патріарха до України.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В Афганистане на бомбах подорвались два автобуса: есть погибшие

В Афганистане в провинциях Забул и Парван подорвались два пассажирских автобуса в результате отдельных взрывов. Как сообщает APnews со...