РПЦ пропонує перехрещувати вірян ПЦУ всупереч євангельському вченню. ДОКУМЕНТ

-

Читайте также

Сербія випробовує сучасну систему ППО. ФОТО та ВІДЕО

Збройні сили Сербії проводять випробовування зенітної самохідної артилерійської та ракетної системи PASARS-16. Про це пише «Український Мілітарний Портал» з...

Первый патруль Poseidon P-8A британских ВВС: подробности и фото

Королевские ВВС Великобритании 7 августа сообщили, что утром 3 августа был совершен первый оперативный вылет поступающего на вооружение базового...

Под Днепром открыли Мемориал погибшим участникам войны на Донбассе. ФОТО

В городе Пятихатки Днепропетровской области торжественно открыли Аллею памяти и Славы и Мемориал погибшим на Донбассе воинам из Пятихатского...

Московська патріархія Російської православної Церкви видала документ, в якому зобов’язує перехрещувати всіх вірян Православної Церкви України, які виявили бажання стати вірними Московського патріархату. Цей документ прокоментував речник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря) назвавши його несумісним із євангельським вченням, пише «Духовний фронт України».

«Свого часу в МП не раз намагалися підвести «канонічно-богословську» базу під існуючу практику «перехрещувань», яка категорично суперечить євангельському вченню, православному богослів’ю, канонічному праву, практиці як давньої Церкви, так і нового часу», – сказав ахрієпископ Євстратій.

За його словами, російська церква так і не змогла богословськи обґрунтувати, чому потрібно перехрещувати вірян іншої православної церкви, і тому, зрозумівши безперспективність цих намагань, там їх полишили. Зберігши практику без пояснень і документального оформлення, на рівні «отак треба».

Архієпископ Євстратій каже, що при такому підході в РПЦ буде знищено базу міжхристиянських зв‘язків, до чого провідники МП ще не готові. «Бо якщо «украінскіє раскольнікі», на думку МП – «не християни», то як можна водночас християнами визнавати католиків, лютеран чи коптів, коли в другому випадку йдеться про відмінності у догматах?»

У РПЦ пішли простим шляхом і не стали мучитися над канонами і догматами, й просто виписати циркуляр про перехрещення вірян ПЦУ.

«Сумно, що Російську Церкву все більше опановує “адміністративне богослів‘я”. Чи, радше, “прапорщицьке”», підсумував речник ПЦУ.

Також документ прокоментував релігієзнавець Юрій Чорноморець, звернувши увагу як написане слово Україна.

«Одна деталь, яка показує як РПЦ ставиться до всієї України: в назві однієї з церков слово “Україна” керуючий справами РПЦ пише з маленької літери. Цей факт сам по собі є настільки промовистим, що дивує лише одне: що УПЦ МП ще не ясно? Чому вони тримаються за цих людей, для яких таїнства – не таїнства, християни – не християни, Україна – не Україна???», – написав він.

Група «ІС» повідомляла, як священники УПЦ МП співпрацюють з окупантами у Криму та на Донбасі.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В правительстве очертили зоны приоритетного развития Донбасса

Премьер-министр Денис Шмыгаль пояснил свое видение того, как будут работать зоны приоритетного развития на Донбассе, сообщает Радио Свобода. "Это, конечно же, и налоговые льготы, определенные...

Под Днепром открыли Мемориал погибшим участникам войны на Донбассе. ФОТО

В городе Пятихатки Днепропетровской области торжественно открыли Аллею памяти и Славы и Мемориал погибшим на Донбассе воинам из Пятихатского района. Репортаж о событии опубликован в...