«Розкольники» з Москви: єрархи РПЦ в США співслужили літургію з Архієпископом Вселенського патріархату. ВІДЕО

-

Читайте также

Ми стали свідками чергової демонстрації ізоляції РПЦ, або її розділення на дві частини: тих, які не бажають служити із Вселенським патріархатом і вважають його розкольницьким і навпаки, тих, які не бачать нічого поганого в спільній літургії із єпископами Константинопольської Православної Церкви, попри страшилки РПЦ про «розкольників».

Про це пише «Духовний фронт України».

Представники Моспатріархату стали єдиними, хто бойкотував спільне богослужіння єрархів помісних церков в США, очолюване архієпископом Вселенського патріархату Елпідофором. Не підтримали РПЦ у цьому рішенні ні традиційні сателіти, як-от Сербська чи Антіохійська Церкви, ні навіть так звана «Православна Церква Америки», яка є частиною Російської Православної Церкви, що свідчить про внутрішній розкол всередині РПЦ.

Як повідомляє офіційний сайт Американської архієпископії, 2 жовтня 2021 почала свою роботу Асамблея канонічних єпископів США, а 3 жовтня члени Виконавчого Комітету Асамблеї звершили спільне богослужіння, в якому брали участь архієпископ Елпідофор (глава Американської архієпископії США), митрополит Тихон (Православна Церква Америки Московського патріархату), митрополит Миколай (Румунська Церква), єпископ Сава (Грузинська Церква), митрополит Йосиф (Антіохійська Церква) і єрархи інших православних церков Америки.

Тобто страшилки Москви про «розкольників-фанаріотів» абсолютно не діють на інші помісні церкви й не мають жодної ваги.

Очевидно, що навіть частина РПЦ в США не підтримує Московський патріархат у його намаганнях розколоти православ’я через надання Томосу про (незалежність) автокефалію ПЦУ.

З усім тим у ЗМІ РПЦ вже пишуть, що єрархи Російської Православної Церкви відмовилися брати участь в спільному богослужінні та в роботі Асамблеї, де головував глава Американської Архиєпископії в США архієпископ Елпідофор. Але як же тоді Православна Церква Америки Московського Патріархату? Це ж і є єрархи РПЦ в США.

У своїй промові до учасників заходу, архієпископ Елпідофор, голова Асамблеї, заявив, що «Православ’я – не є федерацією Церков, а це — дуже велика світова сім’я».

Перед завершенням роботи Асамблеї, єрархи домовилися зустрітися 2-4 жовтня 2022 року і запевнили, що будуть молитись за «повернення братів» Московського Патріархату.

Як повідомляла група «ІС», в Росії рекордно впала довіра до РПЦ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Российские оккупанты ждут в Крыму представителей режима Асада: заявление

В начале 2022 года российские оккупанты хотят провести в Крыму «заседание» так называемой «крымско-сирийской рабочей группы». На нем якобы...