Росія продовжує переслідування кримських татар та мілітаризацію дітей в окупованому Криму – HRW

-

Читайте также

Протягом 2021 року російська влада продовжувала переслідування в окупованому Криму за релігійною або політичною ознакою, а також проводила незаконний призов до армії, повідомляє Крим.Реалії із посиланням на звіт Human Rights Watch.

У організації зазначають, що російська влада в Криму продовжила переслідувати кримських татар за звинуваченнями в причетності до «Хізб-ут-Тахрір» – організації, забороненій у Росії як терористична, але легальній в Україні.

«Десятки кримських татар продовжували відбувати терміни за довільними звинуваченнями щодо участі в цій організації. Багато хто з засуджених був активістом «Кримської солідарності» – групи, яка надає підтримку кримським татарам, заарештованим із політично мотивованих підстав. У лютому та серпні за аналогічними надуманими підставами було заарештовано загалом 11 осіб», – йдеться у доповіді.

Зазначається також, що у вересні «за надуманим обвинуваченням» було заарештовано кримського політика, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла – одного «з небагатьох кримськотатарських лідерів, що залишилися на півострові».

У цій же справі було затримано ще чотирьох представників кримськотатарської громади.

«У березні в результаті чергової хвилі обшуків було затримано чотирьох чоловіків і одну жінку з числа послідовників Свідків Єгови – їхні організації заборонені в Росії як екстремістські. Того ж місяця Віктор Сташевський був засуджений на шість із половиною років за «організацію діяльності екстремістської спільноти». Цей вирок став найсуворішим із тих, що виносили в Криму послідовникам Свідків Єгови», – зазначають правозахисники.

У HRW підкреслили, що російська влада продовжує здійснювати військовий призов на території анексованого півострова, порушуючи тим самим міжнародне гуманітарне право. Зазначається, що заклик у Криму здійснювався на тлі агітаційних кампаній та військової пропаганди серед школярів.

Як повідомляла група ІС, РНБО України застосувала санкції до 18 фізичних осіб, які причетні до винесення неправосудних судових рішень про відчуження майна Кримської єпархії ПЦУ на окупованій території Криму.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

На Аммані відбудеться відкол РПЦ від Вселенського православ’я — релігійний експерт

На «Аммані 2.0» відбудеться відкол РПЦ від повноти Вселенського православ’я. Це все фінансуватиметься російськими олігархами й бюджетом РФ. Про...