Росія продовжує мілітаризацію дітей в окупованому Криму навіть під час пандемії – правозахисники

-

Читайте также

ЕСПЧ официально признал Россию государством-палачом

Практически полная победа в Страсбурге. Поздравляю всех причастных к подготовке межгосударственных заявлений "Украина против России" в 2014 и 2015...

В Германии требуют закрытия фонда в поддержку Северного потока-2: подробности

Глава партии «Зеленые» в Германии Анналена Бербок требует немедленно закрыть экологический фонд, который недавно создали для поддержки проекта «Северный...

Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19: дані української розвідки

Cлужба Зовнішньої розвідки України підготувала огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню пандемії коронавірусу, які запроваджені у світі. Скажімо,...

Росія продовжує мілітаризацію дітей в окупованому Криму, незважаючи на пандемію коронавірусу, чим порушує відразу ряд статей Конвенції про права дитини. Про це на пресконференції у Києві у середу, 25 листопада, розповіла експерт Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова, повідомляє Крим.Реалії.

За її словами, насамперед йдеться про 6 статтю Конвенції, яка гарантує дітям захист їх здоров’я і життя. Сєдова підкреслила, що незважаючи на заборону масових заходів у Криму через пандемію, там продовжують організовувати масові пропагандистські збори за участю дітей, яких одягають в форму так званої «юнармії» і «змушують пропагувати службу в російській армії».

Ірина Сєдова

«Це ганебне порушення, яке загрожує безпеці дітей. Такі випадки ми реєструємо постійно, і вони організовувалися не тільки влітку, коли пандемія трохи вляглася, але і зараз, коли ситуація стає більш загрозливою. Минулими вихідними ми знову зафіксували в Криму участь дітей в таких заходах», – зазначила Сєдова.

Також правозахисниця звернула увагу на порушення 8 статті Конвенції про права дитини, яка гарантує право на вибір громадянства.

«Дітей позбавили права вибору громадянства України, хоча формально Росія не може його забрати, але вона робить все, щоб нав’язати своє громадянство не тільки дорослим, але й дітям, особливо тим, хто залишився сиротами. У них взагалі немає вибору», – наголосила експерт.

За її словами, порушується і 29 стаття Конвенції про права дитини, в якій говориться, що дитина повинна виховуватися на принципах поваги до ООН, а також – 38 стаття Конвенції, яка говорить про те, що дитину повинні виховувати в повазі до норм міжнародного гуманітарного права .

«Справа в тому, що в документах ООН засуджуються акти агресії однієї держави щодо іншої – це вважається злочином і це записано в документах ООН. Але Росія повністю цим нехтує і виховує в дітях позитивне сприйняття акту агресії і окупації, стверджуючи, що це перемога і досягнення», – наголосила Сєдова.

Експерт КПГ повідомила, що всі задокументовані факти порушення прав дітей на півострові передали в ООН і Міжнародний кримінальний суд для притягнення винних до відповідальності.

Ірина Сєдова раніше заявляла, що останні шість років окупанти роблять все, щоб кримські діти забули України і стали затятими патріотами Росії. Цілі і завдання такого виховання пропаганда служби в армії РФ, нав’язування моральної відповідальності за долі всіх росіян, стирання української громадянської ідентичності та формування з кримських дітей відповідальних і законослухняних патріотів громадян Росії.

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19: дані української розвідки

Cлужба Зовнішньої розвідки України підготувала огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню пандемії коронавірусу, які запроваджені у світі. Скажімо,...