Домой Общество Росія блокує доступ міжнародних організацій на територію окупованого Криму, — Мінреінтеграції

Росія блокує доступ міжнародних організацій на територію окупованого Криму, — Мінреінтеграції

Країна-агресор продовжує блокувати доступ міжнародних організацій на територію тимчасово окупованого українського півострову Крим. Про це заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко, інформує прес-служба Мінреінтеграції.

Заступник міністра наголосив, що Україна усіляко сприяє організаціям, які направляють гуманітарні вантажі на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей й аналогічно офіційний Київ обов’язково сприяв би вантажам з «гуманітаркою», які йшли б на територію окупованого Криму.

«Ми проводили відповідні консультації із нашими міжнародними партнерами. Вони готові. Більш того, вони навіть зверталися до країни-окупанта з пропозицією гуманітарної допомоги і обов’язковим доступом на територію окупованого півострова задля моніторингу ситуації. У відповідь вони отримали відмову», заявив Яременко, додавши, що Росія продовжує блокувати будь-який доступ на територію окупованого Криму для міжнародних моніторингових та міжнародних гуманітарних організацій.

Окрім того, РФ забороняє резидентам Криму — громадянам України, виїхати на материкову частину країни аби придбати ліки, яких не вистачає на окупованому півострові.

Заступник міністра запевнив, такі дії держави-агресора можуть призвести до значного погіршення епідеміологічної ситуації на території окупованого Криму. При цьому він наголосив, що Україна буде готова розгорнути спеціальні польові шпиталі біля КПВВ, гуманітарні табори.

Також опрацьовується варіант із залученням стаціонарних лікарень у Херсонській області.

За даними міністерства, через обмеження, запроваджені Російською Федерацією, кількість громадян, які перетинають КПВВ в обидва боки зменшилась до близько 700 на день.

Також Ігор Яременко нагадав, що громадяни, які виїжджають на материкову частину України мають встановити собі на смартфон додаток «Дія» та здати ПЛР-тест.

Крім того, ті, хто не має постійного місця проживання на материку, мають можливість дочекатися результату тесту у спеціально облаштованих місцях у Херсонській області.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше у Кабміні відреагували на призначення Нікарагуа консула в окупований Крим.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.