Домой Общество РФ «пресує» в окупованому Криму усі релігійні організації, окрім РПЦ, — посол...

РФ «пресує» в окупованому Криму усі релігійні організації, окрім РПЦ, — посол США

Посол Сполучених Штатів Америки в Організації з безпеки і співробітництва в Європі Джеймс Гілмор закликав РФ припинити «кампанію репресій» в тимчасово окупованому Криму та залякування релігійних усіх релігійних конфесій, окрім РПЦ, на українському півострові, інформує ресурс Духовний фронт.

За словами посла, який посилається на дані Кримської правозахисної групи, з 2-14 року, з початку окупації, проти релігійних організацій та їхніх членів було порушено 101 адміністративну справу за начебто за «протизаконну місіонерську діяльність».

«Справа кримського мусульманського імама Аблякіма Галієва, якому 27 жовтня висунули звинувачення за проведення п’ятничної молитви, є лише останнім прикладом розправи над мусульманськими лідерами, які відмовляються підкорятися релігійному керівництву, нав’язаному окупаційною владою. 14 жовтня суд також оштрафував ялтинське відділення російської греко-католицької церкви за «незаконну місіонерську діяльність», оскільки вони відмовилися підкоритися волі окупаційної влади», – пояснив посол.

Джеймс Гілмор

Джеймс Гілмор наголосив, що російська окупаційна влада переслідує всі релігійні групи на півострові, крім Російської православної церкви.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, на Кіровоградщині, попри рішення суду, московський патріархат відмовляється передати храм вірянам ПЦУ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.