Релігійні групи в ОРДЛО зазнають утисків – Держдеп США

-

Читайте также

На території підконтрольній угрупованням «ДНР» та «ЛНР», підтримуваним Москвою, стикаються з обмеженнями релігійні групи, які не схвалені Росією, йдеться в доповіді Держдепартаменту США про свободу релігії у світі за 2020 рік, передає Радіо Свобода.

«Згідно з повідомленнями преси, релігійні групи, не схвалені Росією, продовжували стикатися з обмеженнями, особливо релігійні групи, які були законними в Україні, але нелегальними в Росії, такі як «Свідки Єгови» та незалежна мусульманська громада «Хізб ут-Тахрір», членам якої продовжував загрожувати арешт, затримання та переслідування», – мовиться в доповіді.

За інформацією Держдепартаменту, подібним чином, ПЦУ, яка змагалася за вірян з РПЦвУ, продовжувала заявляти про несправедливе ставлення та переслідування у 2020 році. Раніше Офіс генпрокурора повідомив, що розслідує утиски священників Православної церкви України на окупованих територіях.

«Джерела повідомляють, що підтримувані Росією органи влади «ДНР» і «ЛНР» продовжували затримувати і ув’язнювати «Свідків Єгови», а також лідерів інших релігійних груп. За словами «Свідків Єгови», «ЛНР» продовжувала забороняти групу як «екстремістську» організацію, тоді як «Верховний суд» «ДНР» підтримав подібну заборону», – йдеться в документі.

За повідомленнями протестантських груп та «Свідків Єгови», багато їхніх членів втекли із цих районів, щоб уникнути обмежень та домогтися більшої свободи віросповідання, розповіли в Держдепартаменті США.

«За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини більшість релігійних груп, визнаних, згідно з українським законодавством, продовжували не мати можливості перереєструватися через суворі законодавчі вимоги російського законодавства, що перешкоджають або стримують перереєстрацію. Багато релігійних груп продовжували відмовлятися від перереєстрації, оскільки вони не визнавали встановлену Росією владу в «ДНР» та «ЛНР», – повідомили в Держдепартаменті.

Як повідомляла група «ІС», у 2020 році окупанти засудили більше ста жителів Криму за політичні та релігійні переконання.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Несерийный Су-57 срывает все сроки серийного производства

Начало серийного производства российских истребителей Су-57 ура-патриоты ожидали несколько лет подряд и, когда в 2019 году было объявлено, что ВКС РФ...