Путінська імперська модель звернена в минуле і приречена

-

Читайте также

Речник ПЦУ архиєпископ Євстратій вважає, що Україна має продовжувати розвиватися і далі йти до своїх цілей. Головною проблемою Росії, за його словами, є те, що вона постійно дивиться у минуле, у часи царської імперії.

Про це пише «Духовний фронт України».

Про це заявив архиєпископ чернігівський і ніжинський Православної Церкви України Євстратій (Зоря).

“Їх плани на майбутнє звернені у минуле – минуле уявне. Досі такою точкою концентрації для них є імперська ідея, і саме тому Україна самим своїм існуванням стоїть на шляху реалізації цієї ідеї. У жодному разі не можна вивести транзит ідеї від Константинополя до Москви, минаючи Київ. Повноцінно без України, нашої історії, князів, церкви, Москва починається на початку 14-го століття, і то – з українця родом. Підйом розпочався, коли туди переселився Митрополит Петро, який родом із Волині”, – наголосив Євстратій.

За його словами, поки Росія не зміниться у своїй свідомості, поки не зрозуміє, що неможливо реалізувати імперський проєкт, поки вони не усвідомлюють, що Україна та Росія не одне й те саме – ми відчуватимемо це нерозуміння та натиск.

“Ми будуємо Україну не на запереченні когось чи чогось. Наша церква має досвід опору російській агресії. Держава зіткнулася з цією агресією у 2013-14, ми ж це відчуваємо з 1991 року. І ми впевнені, що переможемо. Нам не треба чужого, ми захищаємо своє. Путінська імперська модель приречена сама в собі. Нам потрібно, активно вистоявши, досягти своєї мети – зберегти Україну та зберегти найкраще майбутнє”, – сказав він.

Як повідомляла група «ІС», Путін «одержимий Україною» і бачить у ній незавершену справу.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Италия внесет свой вклад в сдерживание российской агрессии — министр обороны

Италия готова «внести свой вклад» в сдерживание агрессии России против Украины. Страна выступает за дипломатическое разрешение конфликта, однако, если...