Проросійські канали маніпулюють глядачами за допомогою псевдосоціології

-

Читайте также

Ті самі сумнівні контори, що колись віщували перемогу на виборах ОПЗЖ, тепер розповідають, що українці шанують тільки радянську версію пам’яті про Другу світову, інформує ресурс MediaSapiens.

Телеканали «Інтер» та Перший незалежний у новинах оприлюднили сумнівні результати соціологічних опитувань на підтримку кремлівських наративів щодо «Дня перемоги» та історії Другої світової війни, а також щодо популярності «Опозиційної платформи — За життя».

5 травня на «Інтері» поширили опитування «Української соціологічної групи», де респондентів нібито питали, як вони називають період війни 1941-1945 років (1939 рік, коли почалася Друга світова війна, у повідомленні навіть не фігурував).

«60% опитаних, за те, аби вважати їх Великою Вітчизняною. Майже вдвічі менше за назву Друга Світова», — озвучила ведуча.

Керівник центру Олександр Левцун у коментарі додав: «52,3% вважає, що з нагоди завершення війни 1941-1945 років слід відзначати День перемоги 9 травня. І значно менше тих, хто надає перевагу святкуванню Дня пам’яті та примирення 8 травня — 16,2%».

Пан Левцун також є експертом інституту «Нова Україна», який належить нардепу від ОПЗЖ та співвласнику «Інтера» Сергію Льовочкіну.

Опитування маніпулятивне, адже такий вибір не стоїть — в Україні відзначають і День перемоги, і День пам’яті та примирення.

Також на «Інтері» в опитуванні «Української соціологічної групи» повідомили, що рейтинг ОПЗЖ наближений до президентської партії «Слуга народу», яка тримається на першій сходинці. «У лідерах «Слуга народу» та «Опозиційна платформа — За життя»», «у президентському рейтингу лідирує нинішній очільник держави і співголова партії «Опозиційна платформа — За життя»», — казала ведуча так, хоча різниця між показниками цих партій була 6 відсоткових пунктів.

Конкретики про те, як проводилося опитування, не подавали, опитування фігурує лише у повідомленнях ЗМІ.

Натомість Київський міжнародний інститут соціології проводив аналогічне опитування за період 16—22 квітня, яке зафіксувало зниження рейтингу ОПЗЖ до третьої сходинки. Про це 6 травня повідомили у новинах «UA: Першого».

Також 5 травня Перший незалежний поширив опитування «Роботизованих телесистем» — ще однієї сумнівної організації: «Для встановлення миру і повернення Донбасу Україна має дотримуватися мінських домовленостей.

За повне виконання Мінську виступили 53,6% громадян». Організацію, яка нібито проводила опитування, моніторинги «Детектора медіа» вже не раз помічали у поширенні маніпулятивних даних, що вигідні ОПЗЖ.

Нагадаємо, група ІС інформувала про найпопулярніші наративи антизахідної та антидемократичної пропаганди.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Внаслідок вибуху в зоні ООС поранено двох українських військових: що відомо

Вчора, 14 червня, в районі проведення операції Об’єднаних сил внаслідок вибуху отримали поранення двоє українських військових. Про це йдеться...