Примусова вакцинація Росією мешканців окупованого Криму є міжнародним злочином, — експерт

-

Читайте также

«У меня нет слов»: коллаборант из Крыма извинился за поддержку поправок Путина в Конституцию РФ

Коллаборант из временно оккупированного Российской Федерацией украинского города Керчь Константин Ерманов, публично извинился за то, что поддерживал путинские поправки...

Справа «Україна проти Росії»: ЄСПЛ виніс перше рішення щодо Криму

Європейський суд з прав людини ухвалив перше рішення у справі "Україна проти Росії", визнавши прийнятною скаргу української влади на...

Как увольнение крымского «министра-коммунальщика» напоминает о роли ФСБ в грабеже полуострова

Так называемый «глава Крыма» Сергей Аксенов попыткой уйти от ответственности за коллапс с водой и провалы в коммунальной сфере...

З наступного понеділка російською «вакциною» проти COVID-19 примусово прививатимуть медиків та вчителів, зокрема й в окупованому РФ Криму. Примусова ж вакцинація несертифікованим за стандартами ВОЗ препаратом є медичним дослідом. Про це нагадав колишній представник президента України в Криму, доктор юридичних наук Борис Бабін.

Окрім того, за його словами, стаття 32 IV Женевської конвенції забороняє застосування до населення окупованої території медичних чи наукових дослідів, які не викликані потребою лікування, тобто у такому випадку Україна матиме новий склад міжнародного злочину, який РФ розпочне на півострові проти громадян.

Але чи буде на це належне процесуальне та міжнародне правове й політичне реагування влади України — питання, на жаль, відкрите, пише Бабін.

Примусова вакцинація також прямо порушує статтю 7 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права ООН 1966 року, за якою жодну особу не може бути без її вільної згоди піддано медичним чи науковим дослідам.

Звісно, інші міжнародні акти, такі як Європейська конвенція з прав людини, також захищають відповідні права особи, але Пакт робить це найбільш чітко та однозначно, наголошує юрист.

Зважаючи на масштаби анонсованої «вакцинації» в Криму, це порушення мало б стати предметом окремого звернення України до Комітету з прав людини ООН за статтями 7 та 41 Пакту.

«Так, цю процедуру не застосовували раніше, але нинішня ситуація вбачається виключною. Але звісно, це суто теоретичні міркування про чергові можливі заходи захисту Україною прав наших громадян», зазначає експерт.

Борис Бабін радить кримчанам збирати докази примусовості вакцинації та негативних наслідків здоров’я після «чарівного уколу». А потім — обирати між Європейським судом та Комітетом ООН.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, президент країни-агресора Володимир Путін доручив російському уряду з наступного тижня почати масштабну вакцинацію громадян від коронавирусної інфекції препаратом «Спутник V», яка так і не пройшла сертифікацію.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

ЕСПЧ официально признал Россию государством-палачом

Практически полная победа в Страсбурге. Поздравляю всех причастных к подготовке межгосударственных заявлений "Украина против России" в 2014 и 2015...