Правозахисники визнали окупований Крим невільним: подробиці

-

Читайте также

Міжнародна правозахисна організація Freedom House, що займається підтримкою та дослідженням стану демократії, політичних свобод і дотримання основних прав людини у світі, опублікувала глобальний звіт про політичні права та громадянські свободи. Тимчасово окупованому Росією Криму присвячений окремий розділ, повідомляє Кримська правозахисна група.

У зазначеному звіті Крим позначений як невільний та отримав дуже низький бал — 7.

Саме стільки балів або навіть менше отримали лише кілька країн і територій: такі як Північна Корея, Сирія, окуповані РФ окремі території Донецької та Луганської областей, Саудівська Аравія, Екваторіальна Гвінея, Туркменістан, Еритрея, Тибет і Сомалі.

«Окупаційний уряд в Криму жорстко обмежує політичні й громадянські права, блокує на території півострова доступ до незалежних ЗМІ, застосовує російське антитерористичне законодавство у політичному переслідуванні громадян, які не згодні з діями окупаційної влади. Багато українців були депортовані або вимушено покинули Крим», — йдеться у Звіті.

У документі також зазначається, що в Криму серйозно обмежена свобода ЗМІ. Журналісти в Криму ризикують піддатися переслідуванням, арешту і тюремного ув’язнення за виконання своєї роботи. Суворо обмежена свобода зібрань. Публічні заходи не можуть проводитися без дозволу влади. Повідомляється, що коментарі в соціальних мережах відстежуються владою.

«ФСБ заохочує жителів повідомляти про осіб, які висловлюють протест проти анексії, а атмосфера страху і залякування серйозно перешкоджає приватному обговоренню політичних питань. ФСБ часто порушує кримінальні справи проти тих, хто критикує окупацію й утиск кримських татар», – йдеться у звіті Freedom House, яка оцінює доступ людей до політичного права та громадянських свобод у 210 країнах та територіях.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, у рейтингу свобод путінська Росія залишилася на рівні Ірану.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Реанимация ОДКБ и капли склероза у Пашиняна

Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян заявил об активизации процедур в рамках ОДКБ и союзнической системы с Россией, в...