Повідомлено про підозру двом учасникам НЗФ, які катували військових ЗСУ

-

Читайте также

Повідомлено про підозру двом громадянам України у жорстокому поводженні з військовими ЗСУ та порушенні законів і звичаїв війни.

За повідомленням Офісу Генпрокурора, досудовим розслідуванням встановлено, що один із підозрюваних з квітня по грудень 2014 року, будучи охоронцем в одній з «в’язниць» окупаційної адміністрації РФ в Донецькій області, облаштованій у захопленому приміщенні Управління СБУ, жорстоко поводився з військовослужбовцями одного з батальйонів територіальної оборони. З метою деморалізації українських воїнів він регулярно катував їх, завдаючи численні удари руками і гумовим кийком по різним частинам тіла.

За даними слідства, інший підозрюваний з квітня 2014 року по лютий 2016 року, будучи охоронцем тієї ж «в’язниці», принижував військовослужбовців батальйону територіальної оборони, словесно ображаючи, залякуючи їх та погрожуючи їх життю.

Такі злочинні дії є серйозним порушенням статті 130 Женевської Конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, статті 11 Додаткового протоколу до Женевських Конвенцій.

Наразі встановлено понад 250 випадків катувань військовослужбовців та цивільних у цій «в’язниці ДНР». Загалом в матеріалах кримінального провадження йдеться про 170 незаконних місць несвободи на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, де учасниками НЗФ РФ утримувалося понад 3500 тис осіб, зазначили у Офісі Генпрокурора.

Як інформувала група ІС, колишній бранець бойовиків Станіслав Печонкін назвав прізвища причетних до катування українців в «Ізоляції».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Коронавирусный коллапс в РФ: как пропаганда способствовала провалу массовой вакцинации

Российскому пропагандистскому ТВ понабилось полгода, чтобы перестать критиковать западные вакцины, рассказывать о побочках после западных прививок и страшить западными...