Початок суду в Гаазі у справі літака рейсу МН17: МЗС зробило заяву

-

Читайте также

У понеділок, 9 березня, розпочнуться судові засідання окружного суду м.Гаага (Королівство Нідерландів) щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака рейсу МН17 у 2014 році. Віримо, що це перший крок до встановлення справедливості та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до загибелі 298 невинних осіб, 193 з яких — громадяни Нідерландів. Про це пише МЗС України у зв’язку з початком судових засідань у даній справі.

Нідерландські прокурори представлятимуть позицію обвинувачення у цій справі, яка базується на матеріалах спільної слідчої групи у складі представників правоохоронних органів Королівства Нідерланди, Австралії, Бельгії, Малайзії та України.

Зазначається, що у судових засіданнях як спостерігачі братимуть участь представники Офісу Генеральної прокуратури, СБУ та МЗС України.

Нідерландська судова система є ефективною, незалежною, та має підтверджену практикою бездоганну репутацію. Саме тому Україна, відповідно до рішення держав, правоохоронні органи яких беруть участь у розслідуванні збиття МН17, погодилася передати відповідні кримінальні провадження Нідерландам як країні, яка найбільш постраждала внаслідок збиття літака.

«Ми зі свого боку продовжуємо роботу з притягнення Росії до міжнародно-правової відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму в Міжнародному Суді ООН», йдеться у коментарі зовнішньополітичного відомства.

Зазначимо, що підозрюваними в загибелі рейсу МН17 є Ігор Гіркін (Стрєлков), Сергій Дубинський, Олег Пулатов та Леонід Харченко.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, МЗС Франції вважають зазначений судовий процес важливим кроком для встановлення фактів і справедливості.

загрузка...

Свежее