Пішов з життя відомий український генерал, доктор військових наук

-

Читайте также

Взрыв на шахте в оккупированном Донецке: найдено тело погибшего горняка

Спасатели обнаружили и подняли на поверхность тело одного из горняков, пропавших в результате аварии на шахте имени Скочинского в...

США ввели санкции против компаний из РФ и КНДР за эксплуатацию северокорейских рабочих

США вводят санкции против российской компании Mokran LLC, а также северокорейской компании Korea Cholsan General Trading Corporation, которая работает...

Нафталиновый союз: о чем говорили на очередном форуме в рамках СНГ

18 ноября в формате видеоконференции прошло заседание секретарей советов безопасности стран СНГ. Хедлайнерами мероприятия под эгидой ФСБ как всегда...

Пішов з життя провідний науковий співробітник Центрального науково-дослідного інституту ЗС України доктор військових наук генерал-лейтенант запасу Григорій Андрійович Саковський.

Про це повідомив у Facebook офіцер ЗСУ Іван Арєф’єв.

«19 листопада стало відомо, що через тривалу тяжку хворобу пішов, з життя провідний науковий співробітник Центрального науково-дослідного інституту Збройних Сил України доктор військових наук генерал-лейтенант запасу Г.А. Саковський.

Григорій Андрійович був фахівцем високого рівня у воєнній справі, порядною людиною, гарним чоловіком та батьком і міг би ще багато корисного зробити для Збройних Сил України. Але хвороба обірвала його життя.

Прощання відбулося біля каплички Національного університету оборони України імені Івана Черняховського», — написав автор публікації.

Він також надав  довідкову інформацію щодо життєвого шляху генерала:

Народився 26 квітня 1953 р. в с. Ясногородка Макарівського району Київської області.

Закінчив Київське вище загальновійськове командне училище (1975), загальновійськовий факультет Військової академії ім. М. Фрунзе (1984), факультет підготовки фахівців оперативно-стратегічного рівня Академії Збройних Сил України (2000).

Офіцерську службу розпочав на посаді командира танкового взводу. З 1975 по 1981 р. — на посадах командира мотострілецької роти, начальника штабу — заступника командира мотострілецького батальйону 47-ї мотострілецької дивізії.

Після закінчення Військової академії ім. М. Фрунзе — начальник штабу мотострілецького полку, командир мотострілецького полку у військах Туркестанського військового округу.

У 1992 р. — начальник відділу загальновійськової підготовки у штабі Північної групи військ.

З листопада 1992 по березень 1994 р. — начальник штабу 30-ї механізованої дивізії, з липня — командир 17-ї танкової дивізії.

Упродовж 1996-1998 рр. — заступник командира 6-го армійського корпусу Південного ОК.

Після закінчення Академії Збройних Сил України призначений на посаду начальника кафедри Національної академії оборони України.

З листопада 2002 р. — командувач 32-го армійського корпусу.

У 2003– 2004 рр. — заступник Головнокомандувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України — начальник військ берегової оборони Військово-Морських Сил ЗС України.

З 23 листопада 2004 по травень 2006 р. — заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

У 2006–2009 рр. — перший заступник командувача Сухопутних військ ЗС України.

З травня 2009 р. — заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

У  2013 році був звільнений у запас з посади заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України  і з того часу обіймав посаду провідного наукового співробітника у Центральному науково-дослідному інституті Збройних Сил України.

Група ІС висловлює співчуття рідним Григорія Андрійовича Саковського.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Пішов з життя відомий український генерал, доктор військових наук

Пішов з життя провідний науковий співробітник Центрального науково-дослідного інституту ЗС України доктор військових наук генерал-лейтенант запасу Григорій Андрійович Саковський. Про...

Правоохоронці відпрацювали чотири міста у Донецькій області

За наказом командувача Об’єднаних сил правоохоронці провели у Селидовому, Новогродівці, Українську та Гірнику Донецької області оперативно-профілактичні заходи, спрямовані на стабілізацію криміногенної ситуації у населених...

Терористи примусово мобілізовують населення на Донбасі: дані розвідки

Командування ЗС РФ активізувало заходи з підтримання у готовності до застосування з’єднань і частин армійських корпусів російсько-окупаційних військ. Про це йдеться у повідомленні Головного...