Кремлівський карлик путін відвідав командний пункт біля фронту в Курську, щоб підбадьорити російські війська. Як пише The New York Times, візит відбувся після зустрічі делегації США з українськими офіційними особами в Саудівській Аравії, де Україна погодилася на 30-денне припинення вогню.
путін назвав українські війська в Курській області “терористами” і заявив, що іноземні найманці не підпадають під захист Женевської конвенції. Він раніше зазначав, що не зацікавлений у тимчасовому перемир’ї, вважаючи, що це лише дасть перевагу українським силам.
CNN повідомляє, що Кремль поки що мовчить щодо мирного плану США. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що вони очікують від держсекретаря США Марко Рубіо та радника з нацбезпеки Майка Вальца детальної інформації про умови припинення вогню.
Для Москви це стає ключовим моментом, який може вимагати компромісів. Кремль завжди наполягав на досягненні своїх військових цілей, включно із контролем над анексованими територіями України.
Axios пише: Україна «висловила готовність прийняти» пропозицію США щодо негайного 30-денного припинення вогню з росією. Це стало результатом ключової зустрічі між офіційними особами США та України в Саудівській Аравії.
США погодилися скасувати призупинення обміну розвідданими з Україною та відновити поставки зброї в країну. Держсекретар Марко Рубіо заявив: “Тепер м’яч на їхньому полі. Ми сподіваємося, що росіяни дадуть відповідь взаємністю”.
Президент Трамп заявив, що сподівається на згоду росії та запросить президента Зеленського до Білого дому. Радник з нацбезпеки Майк Вальц наголосив, що припинення вогню буде всеохоплюючим, включно із лінією фронту, і може бути продовжене за взаємною згодою між Києвом і Москвою.
Видання The Guardian пише, що Москва заявила, що їй необхідно отримати більше інформації від Вашингтона, перш ніж відповісти. Високопоставлене джерело в Кремлі заявило: “путіну важко погодитися з цим у його нинішньому вигляді… росія йде вперед”.
Незважаючи на великі бойові втрати, шкоду економіці та дипломатичну ізоляцію, росія вважає, що виграє війну.
Politico зазначає, що команда президента Трампа виступила з єдиним повідомленням щодо припинення вогню: росія повинна погодитися на угоду, укладену між США та Україною, або зіткнеться з економічними наслідками.
Трамп заявив журналістам, що може вжити фінансових заходів, які “були б руйнівними для росії”. Держсекретар Марко Рубіо підкреслив, що всі санкції проти рф залишаються в силі, але відмовився обговорювати додаткові економічні покарання у разі відмови росії.
Bloomberg зазначає, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прагне посилити роль своєї країни на міжнародній арені, вимагаючи постійного місця для ісламської країни в Раді Безпеки ООН і членства Туреччини в ЄС.
Туреччина хоче більш тісної оборонної та економічної співпраці з Європою в обмін на безпеку, оскільки континент шукає способи зменшити залежність від США. Це може включати участь турецьких військ у майбутній миротворчій місії в Україні.
Onet.pl повідомляє, що Польща скликала спеціальну зустріч послів держав-членів, щоб спробувати продовжити персональні санкції проти росії на шість місяців. Проте Угорщина блокує угоду, вимагаючи вилучити кілька імен із “чорного списку”.
Якщо санкції не будуть продовжені, понад 2 тисячі росіян знову зможуть вільно подорожувати в межах ЄС, їхні рахунки та активи будуть розблоковані.
Дипломати залишаються стримано оптимістичними, оскільки сигнали з Будапешта не такі рішучі, як раніше. Подібна ситуація вже виникала в січні, коли Угорщина заблокувала продовження економічних санкцій, але зрештою поступилася.
Секція “Дельта” групи ІС
Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!