ПЦУ спростувала відомий міф про Хрещення Руси-України: деталі

-

Читайте также

Днями український народ відзначатиме 1033-ю річницю Хрещення Руси-України. Багато українців вважають, що в цей день було запроваджено християнство на нашій землі. Насправді коріння й витоки сягають набагато глибше, аж до часів проповіді на українських землях святого апостола Андрія Первозванного, пояснили в ПЦУ.

«Святий Володимир Великий став ніби хрещеним батьком Руси-України, але не він був першим, хто приніс християнство на українські землі. За кілька десятиліть до нього – а точніше, 955 року – хрещення прийняла його бабуся, свята рівноапостольна княгиня Ольга. Задовго до Хрещення Русі за її велінням по всій тоді ще язичницькій Київській державі зводилися храми, а сама вона, як ревна християнка, поширювала Боже слово серед народу.

Та й вона не була першою вірянкою серед київських правителів. Століттям раніше християнську віру прийняв святий благовірний князь Оскольд, і за неї постраждав, ставши одним з перших київських мучеників. У тому ж таки ІХ столітті на Закарпатті проповідували святі рівноапостольні просвітителі Кирило і Мефодій, і під час подорожі до Херсонеса ще у 861 році святий Кирило на власні очі бачив Псалтир і Євангеліє, написані «руськими письменами».

Тож насправді християнство було поширене в Київській державі задовго до 988 р., Хрещення Руси-України стало підсумком тривалого процесу зростання Церкви серед наших предків і позначило новий етап її буття та розбудови».

Як повідомляла група «ІС», богослов спростував міф РПЦ про «українських розкольників».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Кладбище российских «Искандеров»: как выглядит парк военных трофеев в Баку. ФОТО

Посетил Парк военных трофеев, который еще называют Парк победы в столице Азербайджана Баку. Побывать в этом месте давно хотел, поскольку...