Організатор обстрілу рейсового автобусу з цивільними під Волновахою отримав максимальний термін

-

Читайте также

У четвер, 3 червня, Куйбишевський районний суд Запорізької області виніс вирок у так званій «волноваській справі» — щодо епізоду обстрілу волноваського блокпосту 13 січня 2015 року, внаслідок якого загинуло 12 цивільних осіб і ще 19 отримали поранення різного ступеню тяжкості, інформує ресурс «Вчасно».

Суд засудив громадянина України Юрія Шпакова, командира «1 батальйону 5 ОМСБр «Оплот» з кличкою «Юст», колишнього «військового коменданта» окупованого Докучаєвська до 10 років за ст. 258−3 ККУ (організація або створення терористичної організації) та до довічного ув’язнення за ст. 258 ККУ (теракт). А також частково задовольнив цивільні позови потерпілих щодо відшкодування нанесеної моральної шкоди.

Слухання відбувалися у спеціальному судовому провадженні за відсутності обвинуваченого. І хоч адвокат Шпакова заперечував проти «заочного» засудження, оскільки обвинуваченого не було оголошено у міжнародний розшук і йому не було належним чином повідомлено про підозру, суд вважав за можливе розгляд справи in absentia.

Судом було встановлено, що 13 січня 2015 року Шпаков вів активні телефонні перемовини з іншими терористами щодо обстрілу блокпосту. Зокрема саме Шпаков віддав наказ «командиру реактивного дивізіону «Ангели аду» з кличкою «Опасний» відкрити вогонь по «цілі №2», якою і був блокпост.

При цьому Шпаков усвідомлював, що блокпост створений виключно для пропуску цивільних осіб і перевірки документів, а на момент обстрілу, о 14:25, на блокпості перебуватимуть цивільні особи, оскільки вони мають змогу перетнути лінію розмежування тільки в денний робочий час КПВВ.

У вироку зазначено, що Шпаков безпосередньо підпорядковувався «командиру-куратору» «5 Донецької ОМСБр «Оплот» — полковнику Збройних сил РФ із позивним «Захар», щодо якого наразі ведеться досудове слідство.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Взрыв склада боеприпасов в Сербии: где-то такое уже было

Вечером 19 июня в сербском городе Чачак произошел взрыв на заводе «Слобода», который специализируется на производстве боеприпасов. Взрыв был...