Окупанти в Криму блокують українські сайти: серед них «Інформаційний спротив»

-

Читайте также

Белый дом собирается запретить в США популярную соцсеть TikTok

В Соединенных Штатах рассматривают возможность ввести запрет на применение китайских соцсетей, включая свехпопулярное приложение для создания и просмотра коротких...

У Південній Кореї влаштували грандіозне шоу дронів. ВІДЕО

У столиці Південної Кореї Сеулі уряд досить незвичайним, але видовищним способом подякував медичним працівникам за самовіддану працю у боротьбі...

В Москве горел институт, разрабатывающий вакцину от коронавируса. ВИДЕО

Во вторник поздно вечером, 7 июля, в столице РФ произошел пожар в здании научного исследовательского института биоорганической химии имени...

В окупованому Криму у  порівнянні з березнем цього року ситуація з блокуванням українських сайтів погіршилася. Окупаційна влада цілком заблокувала ще щонайменше 4 сайти великих українських медіа, повідомляє «Кримська правозахисна група».

8 провайдерів у 7 населених пунктах цілком блокують 30 українських інформаційних сайтів і 2 соціальні мережі. Ці ж провайдери блокують сайти Меджлісу кримськотатарського народу, Хізб ут-Тахрір, “Свідків Єгови” й Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Крім того, щонайменше 4 українські інформаційні сайти у цих провайдерів доступні лише частково. Це засвідчують результати моніторингу Кримської правозахисної групи (КПГ), здійсненого в червні 2020 року.

Станом на кінець червня ці провайдери не надають доступу принаймні до 30 сайтів, що вільно працюють на підконтрольній Україні території: Цензор.нет, QHA, Радіо Хаят, След.нет, Інформаційний спротив, UAinfo, 5 канал, Blackseanews, Фокус, Главком, Головне, Громадське радіо, Центр журналістських розслідувань, Лівий берег, Подробиці, Стрічка, ТонеТо, ТСН, Депо, Оглядач, Українська правда, РБК Україна, Укрінформ, Дзеркало тижня, а також сайти соціальних мереж Лінкедін і Телеграм, сайти Меджлісу кримськотатарського народу, “Свідків Єгови”, Міністерства реінтеграції ТОТ України й сайт організації Хізб ут-Тахрір.

Сайт “Апостроф” блокують 7 провайдерів з 8. У 4 провайдерів з 8 недоступний сайт громадського об’єднання “Кримська Солідарність”. Сайт АТР блокують 2 провайдери. Сайт прокуратури АРК недоступний у 1 провайдера зі списку.

У порівнянні з моніторингом, здійсненим КПГ у березні 2020 року, кількість заблокованих сайтів збільшилася. У березні до сайту “Інформаційного спротиву” доступ блокували 2 провайдера, а зараз він недоступний у всіх перевірених провайдерів. Після зміни доменного імені сайт “Громадське радіо” був доступний у всіх провайдерів Криму впродовж кількох місяців. Утім зараз цей сайт знову заблокований усіма провайдерами й за новим доменним іменем. Сайти телеканалів Подробиці та ТСН і онлайн-видання “Оглядач” у березні також були доступні у всіх провайдерів, зараз доступ до них цілком заблокований.

Ці дії Російської Федерації істотно обмежують для мешканців Криму доступ до інформації незалежних українських онлайн-медіа й ФМ-радіостанцій. В умовах пандемії COVID-19 така політика Росії в Криму лише ускладнює ситуацію, власне, позбавляючи людей доступу до альтернативної інформації про ситуацію з пандемією в Україні та світі, від якої може залежати життя і здоров’я цих людей.

Перевірку доступності сайтів монітори здійснили за допомогою мереж 8 різних провайдерів у 7 населених пунктах: БелНет (Білогорськ), SevStar (Севастополь), Мечта (Сімферополь), Боспортелеком (Керч), ЯлтаНет (Ялта), SkyLine (Красноперекопський район), Гигабайт (Бахчисарай), Керчьнет (Керч).

Як повідомляла група «ІС», окупанти в Криму блокують український FM-радіосигнал.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В РФ резко растут тарифы мобильной связи: опубликованы данные

В Российской Федерации резко растут тарифы на мобильную связь. Начиная с декабря 2019 года они в среднем увеличились на 8%. В то де время,...

Россия отказала в гуманитарной помощи 11 миллионам человек в Сирии

Во вторник, 7 июля, Россия и Китай наложили вето в Совете Безопасности ООН на выдвинутый Германией и Бельгией проект резолюции о работе Миссии ООН...