Окупаційні адміністрації у ОРДЛО втрачають російське фінансування через «міграцію» молоді до України

-

Читайте также

Навчальні заклади на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей мають хронічний недобір учнів, адже молодь виїжджає з Донбасу. Тому маріонеткова влада т.зв. «ЛДНР» почала закривати школи, технікуми й училища, а також оптимізувати ВНЗ, через що, власне, й втрачає російське фінансування. Про це інформує ресурс «Вчасно» з посиланням на главу «Східної правозахисної групи» Віру Ястребову.

За її словами, цього року окупаційна влада планує закрити або оптимізувати:

1. «Свердловський професійний будівельний ліцей» (колишнє ПТУ-43);

2. «Свердловський коледж кулінарної майстерності»;

3. Ясинуватський коледж Донецької академії управління та державної служби при «голові Республіки»;

4. Загальноосвітня школа № 20 у селищі Стандартне на окупованій Донеччині.

5. У 2021 році на території ОРЛО будуть закриті 5 шкіл і 3 школи будуть реорганізовані. Реорганізація торкнеться міст: Луганськ, Антрацит, Слов’яносербськ, Червоний Промінь, Свердловськ.

6. Донбаський державний технічний університет м. Алчевськ (стає філією СНУ ім. Даля м Луганськ з навчання технічних спеціальностей);

7. Інститут культури й мистецтв (ІКД) ЛНУ повністю переходить в Луганську державну академію культури й мистецтв (ЛДАКМ) ім. Матусовського;

8. Луганський національний аграрний університет (ЛНАУ) — підлягатимуть оптимізації дублювальні спеціальності. Наприклад, раніше економістів готували чотири виші, наразі ж готуватимуть лише два ВНЗ.

«Тому НВФ «НР» стали вживати дії, спрямовані на примусове утримання потенційних абітурієнтів на території ОРДО. Паспорт НВФ «НР» оформляється від 1 до 2 місяців, без паспорта НВФ «НР» неможливо отримати паспорт РФ. І таким чином абітурієнт з ОРДЛО може пропустити вступну кампанію, і буде змушений вступати до ВНЗ ОРДО», — говорить Віра Ястребова.

Правозахисниця також стверджує, що окупаційні адміністрації в ОРДЛО постійно виконують поставлені завдання кураторів з Москви в нарощуванні інтеграційних процесів для молоді ОРДЛО в РФ.

«На цей час РФ окупує уми й серця молоді в ОРДЛО, для того, щоб ця молодь в майбутньому завойовувала територію для РФ», — говорить Віра Ястребова.

За її словами, організація «Руський центр» за фінансової підтримки фонду «Руський мір» за шість місяців 2021 року провела 129 заходів, спрямованих на інтеграцію молоді ОРДЛО в РФ. Тож окупанти обмежили виїзд дітей старше 14 років, у яких немає паспорта громадянина України, РФ, закордонних паспортів цих країн чи «паспорта ДНР», щоб не дати цим дітям вступити до ВНЗ України».

Нагадаємо, як інформувала група ІС, торік за підсумками вступної кампанії в установи вищої освіти України було зараховано близько півтори тисячі нових абітурієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Нет ресурсов: почему Кремль не спешит втягиваться в афганскую авантюру

Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров заявил, что о каких-либо точечных ударах по территории Афганистана никто речи не ведет,...