Обережно, фейк: російські ЗМІ розповіли про «агента Гітлера» Степана Бандеру

-

Читайте также

В Bell Helicopter тестируют уникальную электрическую систему рулевых винтов. ВИДЕО

Компания Bell Helicopter разработала систему электрических рулевых винтов и компенсации реактивного момента для вертолетов. Система уже проходит испытания на аппаратах...

Ретроградный патриарх Кирилл и несостоятельный собор в Аммане

Итак, собрание глав церквей в Аммане, инициированное РПЦ как демонстрационный вызов Вселенскому патриарху Варфоломею и "коронация" Кирилла, которое не...

Севастопольська бригада тактичної авіації провела навчання в небі над Луцьком: опубліковане видовищне відео

Авіатори 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації імені Олександра Покришкіна провели навчально-тренувальні польоти на аеродромі «Луцьк». Про це повідомляє Суспільне.Волинь. На озброєнні...

Російські ЗМІ типу «Звєзди» і «Царьграда» видали фейкову новину: «Професійний агент Гітлера»: ЦРУ розсекретило документи про Степана Бандеру».

Не те щоб я вважав за потрібне серйозно сперечатися з подібними виданнями, особливо на таку тему. Просто давайте на цьому прикладі розглянемо, як можна з нічого зліпити «сенсацію», маніпулюючи магічними словами «розвідка», «розсекретили», «архів», пише автор Telegram-каналу «KGB files».

Ось документ, про який всі пишуть:

Текст «Звєзди» (на яку посилаються всі інші) ви бачите на скріншоті:

Розберемо по пунктах:

  1. “Все они рассекречены еще 15 лет назад. Но в общий доступ попали только сейчас”.

Насправді: Документ, про який йде мова, висить на сайті ЦРУ з 2013-го, тобто близько 7 років. Це неважко перевірити — благо там є розбивка по роках публікації.

  1. “Журналисты программы «Специальный репортаж» изучили 4-страничный доклад американской разведки, датированный 1951 годом”.

Насправді: Це ніяка не доповідь ЦРУ, а переклад статті з журналу «Соціалістичний вісник», 1951 рік, №6. «Соціалістичний вісник» — емігрантський видання РСДРП (меншовиків)

Так, переклад вивчався кимось із ЦРУ і тому лишився в їхньому  архіві. Про всяк випадок додам, що в архівах усіх спецслужб — десятки тисяч перекладів самих різних публікацій самих різних видань про все на світі. З таким же успіхом «звітом КГБ» можна назвати, скажімо, вирізку з газети ОУН «Шлях перемоги», що лежить у чекістської папці.

  1. “Под документом стоит подпись: «Рассекречено в соответствии с Законом о разоблачении нацистских военных преступников». Так назвали Бандеру архивисты ЦРУ”.

Насправді: Штамп і згаданий закон, звичайно, нічого не значать. Документи, наприклад, про Левка Лук’яненка в Україні розсекречують у рамках закону «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років». Чи означає це, що архівісти СБУ вважають Лук’яненка частиною репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму?

Більше того. На сайті ЦРУ є величезна архівна колекція Nazi War Crimes Disclosure Act, все з таким самим штампом. Перегорнув пару сторінок колекції в пошуках знайомих імен. Перший, хто трапився — Рауль Валленберг, Праведник народів світу, який врятував тисячі угорських євреїв (так, вивезений СМЕРШем в Москву і зниклий безвісти в радянських тюрмах, але ми зараз не про це). Якщо виходити з цієї логіки, Валленберга в ЦРУ теж вважають нацистським злочинцем.

Ось документ.

Як повідомляла група ІС, в Польщі відреагували на заяву МЗС України про Бандеру.

Свежее

У Асада пригрозили сбивать все, что нарушит воздушное пространство Сирии

Командование армии Асада отдало приказ силам ПВО открывать огонь по любым самолетам, которые «незаконно» вторглись в воздушное пространство страны. Любое...

Пограничники изъяли рекордную партию контрабандных сигарет. ФОТО и ВИДЕО

Украинские пограничники обнаружили на границе с Румынией рекордную партию контрабандных сигарет - 146 ящиков. Об этом сообщает пресс-центр ГПСУ. Контрабандные сигареты пытались перевезти через границу на...

Коронавирус стремительно распространяется в Италии — последние данные

Сегодня утром в Италии сообщалось о 17 зараженных китайским коронавирусом. Обновленные данные к вечеру 22 февраля - уже 50 больных. При этом сегодня была зафиксирована...

Это может быть интересно