Названо кількість жертв сталінського терору в Україні

-

Читайте также

Жертвами терору 1937-38 років стали понад 260 тисяч українців. Більшість із них були розстріляні. А їхнім родинам повідомляли про смерті від інфарктів і серцевих нападів. Була навіть окрема директива – з родичами розстріляних говорити усно, а дату смерті в довідках ставити довільно, у межах 10 років після арешту.

Сьогодні документи з архівів КДБ доступні онлайн. Колекція про долі «Розстріляного відродження» показує, як приховувалася правда, пише пресцентр СБУ.

Наприклад, точна дата розстрілу українського режисера Леся Курбаса – 3 листопада 1937 року. Хоча за документами він нібито загинув у таборах у 1942-му. І через 19 років після реальної смерті Курбаса в архівах КДБ Архангельскої області з’явиться висновок: скасувати розстріл через відсутність складу злочину.

Колекція публікується з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій

Нагадаємо, щорічно у третю неділю травня в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій. Цей день відзначається з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Жителей оккупированного Крыма вынуждают участвовать в предварительном голосовании на выборах. ФОТО

Во временно оккупированном Российской Федерацией Крыму работников бюджетной сферы вынуждают участвовать в голосовании на парламентских выборах. Об этом сообщает...