На кордоні затримали словака, який намагався вивезти з України 13 стародруків

-

Читайте также

У вівторок вночі, 8 червня, прикордонники Чопського загону спільно зі співробітниками митниці завадили спробі незаконного вивезення за кордон партії книг початку ХХ століття. Видання, які, можливо, становлять культурну та історичну цінність, знайшли під час огляду легкового автомобіля «Volkswagen», інформує прес-служба ДПСУ.

Зазначеною автівкою через пункт пропуску «Малий Березний» на виїзд з України прямував 50-річний громадянин Словаччини.

Серед інших предметів у салоні автомобіля знайшли 13 книг на релігійну тематику та твори іноземних авторів, видані в Україні та за кордоном.

За інформацією ресурсу zak-insider, правоохоронці виявили «Восточний обрядь во Вселенской церкви», видане в Парижі у 1930 році; «Римско-Католическая Церковь» (Берлін, 1926 р); «А.С.Пушкин. Полное собрание сочинений в шести томах» (Москва, 1936 р); «Сочиненія В.А. Жуковского во двухь томахь» (Москва, 1902 р); «Избрания сочинения В.Г.Бьлинского» (Санкт-Петербург, 1907 р); «VАЛТИРЬ» (КІЄВЬ, 514 стор); та «ПСАЛТИРЬ» (508 стор) невідомого видавництва.

Як пояснив іноземець, стородруки він придбав через інтернет за 1400 грн та віз додому для власних потреб, однак жодних дозвільних документів у нього на момент перетину кордону не було. Згідно ж вітчизняного законодавства, свідоцтва не потребують твори друку, видані після 1945 року.

Тож, іноземець порушив порядок проходження митного контролю в спрощеній зоні, не заявивши точні відомості про переміщувані ним предмети, які підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та є обмеженими до переміщення через кордон.

Відносно громадянина Словаччини складено протокол про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України.

Наразі предмети старовини вилучено співробітниками митниці.

Їх історичну та культурну цінність буде встановлено відповідним експертом.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, на КПВВ Станиця Луганська вилучили старовинні книги та ікони.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Фиксация цен на продукты в РФ: центробанк выступил с жесткой критикой

Фиксация цен на продукты питания может привести к опасной ситуации в экономике Российской Федерации. Об этом заявила глава Банка...