На Харківщині побудують гвардійський інноваційний храм ПЦУ

-

Читайте также

У четвер, 15 жовтня, у Харкові, на базі Східного територіального управління та військової частини 3017 Нацгвардії освятили місце, де невдовзі розпочнеться будівництво храму Святого Великомученика Юрія-Переможця. Урочистий Чин благословення та освячення Хреста на місці майбутнього храму Великомученика Юрія-Переможця провів Голова синодального управління військового духовенства православної церкви України високопреосвященний митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, інформує прес-служба НГУ.

«Від імені Блаженнішого Епіфанія Митрополита Київського і всієї України вітаю всіх Вас зі святом. Будівництво Храму – це лише початок становлення нашої душі. Саме в цей храм ви зможете приходити, щоб полікувати свою душу, бо для військового дуже важливо мати міцний дух і стійкий емоційний стан», — зазначив він.

За словами командувача командувача Національної гвардії, генерал-полковника Миколи Балана, вже невдовзі до храму зможуть приходити не лише військовослужбовці чи правоохоронці, а й звичайні цивільні жителі Харківщини.

«Наша мета – це створення не лише належних умов для проходження служби гвардійців, а й умов для задоволення їхніх духовних потреб. Саме тому у кожній військовій частині чи установі НГУ є капелани. На сьогодні функціонує ряд релігійних споруд. Більшість з них – це каплички, або ж приміщення, які були пристосовані для забезпечення духовних потреб. Спочатку на території бригади ми також планували побудувати капличку, але з огляду на велику кількість підрозділів Нацгвардії, які знаходяться саме на Харківщині, було прийнято рішення спорудити храм», — сказав командувач.

Серед військових є багато вірян, зокрема православних та греко-католиків, представників інших конфесій. Наразі у частині є два капелани, але власного храму чи каплички, як у багатьох підрозділах, в частині досі не було. Тож ідея побудувати гвардійський храм виникла ще у 2016 році через необхідність духовної підтримки військовослужбовців.

Архітектори вже розробили інноваційний проєкт, допомагатиме у будівництві й ініціативна група меценатів та волонтерів.

Наразі в НГУ службу несуть 48 військових капеланів, функціонує 39 релігійних споруд, з них більшість – це приміщення, які були пристосовані для забезпечення духовних потреб.

У найближчій перспективі буде збудовано тринадцять храмів на території військових частин.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, священники УПЦ МП хочуть, щоб їм дозволили бути капеланами в ЗСУ, але виступають категорично проти того, аби кандидатури військових священників попередньо погоджувала СБУ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

РФ провела найбільшу в історії емісію боргових зобов’язань — розвідка Британії

16 листопада 2022 року росія провела найбільшу в історії емісію боргових зобов'язань за один день, зібравши в рублях майже...