На Харківщині побудують гвардійський інноваційний храм ПЦУ

-

Читайте также

У войны на Донбассе и Нагорном Карабахе есть много похожего — шаблонная бездарность российской пропаганды

Я всегда говорил и писал, что у войны на Донбассе и Нагорном Карабахе есть очень много схожих черт. И...

«Самооборона Крыма»: альянс бандитов и российских спецслужб

Разговор о мошенниках и криминалитете в коллаборационистской верхушке оккупированного Крыма будет неполным без упоминания о так называемой «самообороне». Под...

В Йемене стартовал обмен пленными между хуситами и правительством

В соответствии с соглашением об обмене пленными между правительством Йемена и движением «Анасаруллах» (хуситы) освобождены 230 повстанцев. Группа из 230...

У четвер, 15 жовтня, у Харкові, на базі Східного територіального управління та військової частини 3017 Нацгвардії освятили місце, де невдовзі розпочнеться будівництво храму Святого Великомученика Юрія-Переможця. Урочистий Чин благословення та освячення Хреста на місці майбутнього храму Великомученика Юрія-Переможця провів Голова синодального управління військового духовенства православної церкви України високопреосвященний митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, інформує прес-служба НГУ.

«Від імені Блаженнішого Епіфанія Митрополита Київського і всієї України вітаю всіх Вас зі святом. Будівництво Храму – це лише початок становлення нашої душі. Саме в цей храм ви зможете приходити, щоб полікувати свою душу, бо для військового дуже важливо мати міцний дух і стійкий емоційний стан», — зазначив він.

За словами командувача командувача Національної гвардії, генерал-полковника Миколи Балана, вже невдовзі до храму зможуть приходити не лише військовослужбовці чи правоохоронці, а й звичайні цивільні жителі Харківщини.

«Наша мета – це створення не лише належних умов для проходження служби гвардійців, а й умов для задоволення їхніх духовних потреб. Саме тому у кожній військовій частині чи установі НГУ є капелани. На сьогодні функціонує ряд релігійних споруд. Більшість з них – це каплички, або ж приміщення, які були пристосовані для забезпечення духовних потреб. Спочатку на території бригади ми також планували побудувати капличку, але з огляду на велику кількість підрозділів Нацгвардії, які знаходяться саме на Харківщині, було прийнято рішення спорудити храм», — сказав командувач.

Серед військових є багато вірян, зокрема православних та греко-католиків, представників інших конфесій. Наразі у частині є два капелани, але власного храму чи каплички, як у багатьох підрозділах, в частині досі не було. Тож ідея побудувати гвардійський храм виникла ще у 2016 році через необхідність духовної підтримки військовослужбовців.

Архітектори вже розробили інноваційний проєкт, допомагатиме у будівництві й ініціативна група меценатів та волонтерів.

Наразі в НГУ службу несуть 48 військових капеланів, функціонує 39 релігійних споруд, з них більшість – це приміщення, які були пристосовані для забезпечення духовних потреб.

У найближчій перспективі буде збудовано тринадцять храмів на території військових частин.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, священники УПЦ МП хочуть, щоб їм дозволили бути капеланами в ЗСУ, але виступають категорично проти того, аби кандидатури військових священників попередньо погоджувала СБУ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

На Харківщині побудують гвардійський інноваційний храм ПЦУ

У четвер, 15 жовтня, у Харкові, на базі Східного територіального управління та військової частини 3017 Нацгвардії освятили місце, де...

США будут противодействовать России и Китаю в сфере новых технологий: детали стратегии

США намерены противостоять действиям России и Китая в сфере новых технологий. Об этом говорится в распространенном в четверг, 15 октября, заявлении пресс-службы Белого дома...

США разрешат полеты своей авиации в районе оккупированного Симферополя

Власти США приняли решение отменить запрет на полеты американской авиации в определенных зонах района полетной информации Симферополя. Это следует из официального уведомления Федерального авиационного...